Як проходить етап аукціону на пониження у комерційних закупівлях

Аукціон на пониження – це один з етапів для проведення закупівель в електронному форматі, зазвичай проходить після збору пропозицій. Аукціон в закупівлях є механізмом забезпечення конкуренції, тому під час нього постачальники, які подали пропозиції до закупівлі, роблять ставки на пониження.

Загальна інформація

Аукціон відбувається раундами. Під час одного раунду постачальники по черзі роблять ставки. Аукціон у комерційних торгах триває мінімум 3 та максимум 30 раундів. Аукціон завершується або після 30 раунду автоматично, або раніше (але не раніше 3-го раунду), якщо 2 раунди підряд ніхто з постачальників не снижував ставок.

У разі, якщо аукціон проходить на наступний день після закінчення прийому пропозицій, і якщо в тендер подали пропозицію 6 і більше учасників, то система перенесе аукціон в проміжок з 10:00 до 12:00.

Крок кожного учасника в раунді триває 2 хвилини. Тривалість раунду залежить від кількості учасників. Чим більше учасників, тим довше триватиме раунд. Наприклад, якщо в аукціоні 2 учасники, то раунд триватиме 4 хвилини, а якщо 5, то 10 хвилин.

Як призначається аукціон

Час початку аукціону призначається автоматично після завершення прийому пропозицій, проте час відрізняється в залежності від типу закупівлі.

У простому тендері:

  • якщо прийом пропозицій завершується до 15:30, аукціон починається через півгодини.
  • якщо прийом пропозицій завершується після 15:30, аукціон призначається на наступний робочий день із зазначенням конкретного часу.

У двоетапному тендері аукціон призначається на наступний робочий день після завершення періоду прекваліфікації із зазначенням конкретного часу.

Також зверніть увагу: якщо система автоматично призначить аукціон на наступний робочий день після 12:00, а в закупівлю подається 6 і більше учасників, то після завершення прийому пропозицій, час аукціону перепризначується на слоти 10:00, 11:00 або 12.00.

У яких випадках аукціон не відбувається

Якщо лише один учасник подав пропозицію – закупівля пропускає етап електронного аукціону та автоматично переходить в статус «Кваліфікація».

Якщо жоден учасник не подав пропозицію – система автоматично переводить закупівлю в статус «Не відбулась».

Як проходить аукціон на пониження

Щоб постачальнику почати роботу з аукціоном, необхідно перейти за посиланням зі сторінки закупівлі. Рекомендуємо робити це за 5-15 хвилин до часу початку.

Перед аукціоном ознайомтесь з мінімальним кроком зниження ціни пропозиції, яку замовник вказує під час публікації оголошення про закупівлю. Ціну пропозиції під час аукціону можна залишати без змін або знижувати стосовно СВОЄЇ попередньої ставки – на крок аукціону або більше. Учасник може знижувати ціну в будь-якому раунді або ж в жодному.

На сторінці аукціону показано час до кожної наступної дії – до початку аукціону, наступної ставки учасника та завершення.

Перші 5 хвилин після старту аукціону ніхто з постачальників не робить ставки. Це – час на ознайомлення з ціновими пропозиціями інших учасників.

Замовник та учасники не можуть бачити назв інших учасників до завершення аукціону та розрізняють їх за номерами: “Учасник №1”, “Учасник №2” і т.д. Самі учасники можуть ідентифікувати лише власну пропозицію (позначена “Ви”) та мають можливість її коригувати, зменшуючи ціну.

Перед першим раундом аукціону на його сторінці відображаються початкові ставки. Першим робить ставку учасник з найбільшою сумою пропозиції, останнім – з мінімальною.

аукціон_в_комерційних_закупівлях_zakupki

Як тільки настає черга учасника робити ставку, у нижній частині екрану з’явиться поле для введення ціни пропозиції. Система підкаже, яке мінімальне зниження ціни можливе, зважаючи на крок аукціону. Ставку можна знизити до вказаної або меншої суми чи залишити без змін. Щоб залишити ставку без змін, можна пропустити хід.

До завершення часу, відведеного на хід, ставку можна змінити або відкликати. Але після публікації та переходу ходу до наступного учасника, ставку змінити не можна. В разі помилки підвищити ставку в наступному раунді буде неможливо.

аукціон_в_комерційних_закупівлях_zakupki.prom.ua_4

Після завершення кожного раунду виводяться всі ставки учасників, виділяються змінені ставки та мінімальна ставка.

Як завершується етап аукціону.

Мінімальна кількість раундів – 3. Якщо у другому та третьому раундах жоден з учасників не змінював цінових пропозицій, аукціон завершиться після третього раунду.

Максимальна кількість раундів – 30. Проте аукціон завершиться раніше, якщо (після трьох обов*язкових раундів) ніхто з учасників не змінює ставки 2 раунди підряд.

Закупівля переходить до етапу кваліфікації.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1