Спрощена закупівля

Оновлено 09.11.2022

Наразі ви можете використовувати цей вид закупівлі, якщо очікувана вартість для товарів і послуг (крім поточного ремонту) менше 100 тисяч гривень, для послуг з поточного ремонту – менше 200 тисяч гривень і для робіт – менше 1,5 млн гривень. Регулюються такі закупівлі Наказом №25 ДП “ПРОЗОРРО”.

Зміст інструкції

1. Оголошення закупівлі
2. Період уточнень
3. Прийом пропозицій та Аукціон
4. Кваліфікація учасників
5. Підписання договору та завершення закупівлі

1. Оголошення закупівлі

Щоб створити закупівлю, перейдіть до розділу «Публічні закупівлі». Зі списку, що з’явиться, виберіть «Закупівлі» та натисніть на кнопку «Нова закупівля». Розглянемо приклад створення спрощеної закупівлі хлібу.

За потреби, ви можете використати в якості шаблону раніше створену закупівлю, натиснувши на однойменну кнопку.

Виберіть тип процедури «Спрощена закупівля».

Перед вами відкриється сторінка створення Спрощеної закупівлі. 

З 25 серпня 2022 ми оновлюємо форму створення спрощеної закупівлі. Відтепер справа з’явився блок із переліком всіх розділів, який ви можете використовувати для зручного заповнення.

Пункти в цьому блоці клікабельні — ви можете клікати по них, щоб переходити від одного пункта до іншого. Коли ви заповнили всю інформацію в блоці, значок біля відповідного пункту змінить колір на зелений. Це допоможе швидко зорієнтуватись, де ще потрібно дозаповнити дані.

За потреби, у блоці «Контактні дані» оберіть співробітника, відповідального за проведення спрощеної закупівлі.  Його дані будуть відображатися на сторінці закупівлі.

Якщо в особистому кабінеті зареєстровано лише одного користувача, його автоматично буде обрано системою.

Щоб опублікувати закупівлю з декількома лотами, необхідно увімкнути перемикач –  «Мультилотова закупівля». В такому разі учасники будуть подавати свої пропозиції в кожний лот, а етапи аукціону, кваліфікації та підписання договору відбуватимуться окремо для кожного лоту. 

Якщо закупівля передбачає тільки один лот, залиште перемикач неактивним (сірого кольору). 

Вкажіть ідентифікатор плану закупівлі, таким чином ви зв’яжете закупівлю із планом. Це допоможе розуміти, відповідно до якого плану оприлюднене оголошення. 

Далі – вкажіть вид предмета закупівлі: товари, роботи чи послуги. 

Вкажіть узагальнену назву закупівлі предмета закупівлі, яка передбачена річним планом.

В примітках можна конкретизувати предмет закупівлі та надати розширений опис товару, послуг чи робіт, а також вказати їх особливості. Але це поле не є обов’язковим для заповнення.

Завантажте документацію, в якій будуть детально прописані вимоги до предмета закупівлі та учасників (не більше 100 файлів по 49 МВ кожен). За бажанням виберіть відповідний тип файлів.

Зверніть увагу! Після того, як закупівля буде опублікована, видалити документи з системи неможливо.

Далі вкажіть фінансову інформацію:

 • очікувану вартість, а саме – загальну суму, на яку ви плануєте придбати товар, роботи чи послуги. Не забудьте відмітити показник ПДВ, якщо він врахований в очікувану вартість;
 • вкажіть валюту закупівлі – автоматично визначена гривня, але за потреби ви можете її змінити;
 • зазначте крок зниження ставки в аукціоні (в межах від 0,5% до 3% від очікуваної вартості закупівлі) – це мінімальна сума, на яку учасник, за бажанням, може знизити вартість своєї пропозиції під час аукціону.

За бажанням ви можете встановити вимогу про забезпечення тендерної пропозиції та виконання договору. Як це зробити, можна дізнатись з інструкції.

Вкажіть умови оплати за договором (поле «опис» не є обов’язковим для заповнення).  Дана інформація дозволить потенційним постачальникам швидше прийняти рішення щодо участі у закупівлі.

Ви можете додати декілька умов (наприклад, аванс та післяоплата). Для цього натисніть кнопку “Додати умови оплати” та заповніть ще одну таблицю. Сумарний розмір оплати має дорівнювати 100 % (наприклад, 60% аванс і 40% післяоплата, або 100% аванс і т.д.) 

Визначте завершення періоду уточнення – не менше 3 робочих днів з дня оприлюднення оголошення закупівлі в електронній системі.

Зазначте тривалість періоду подання пропозицій – не менше ніж 2 робочі дні з дня закінчення періоду уточнення інформації про закупівлю.

Важливо! Система рахує один робочий день як добу (24 години, починаючи з 00:00 наступного робочого дня).

Якщо в закупівлі наявна велика кількість номенклатурних позицій або лотів, то процес додавання цієї інформації до закупівлі займає багато часу. Саме тому, ми вирішили додати функцію Імпорт специфікацій з Excel, яка дає можливість прискорити цей процес. 

У блоці «Товари, роботи та послуги» вкажіть:

 • конкретну назву предмета закупівлі, що передбачена річним планом;
 • зазначте кількість та виберіть одиницю виміру зі списку;

 • оберіть код класифікатора ДК 021:2015, який відповідає предмету закупівлі. ДК 021:2015 – Єдиний закупівельний словник, призначений для стандартизації опису предмета державних закупівель та повністю відповідає європейському закупівельному словнику CPV. Порядок визначення предмета закупівлі затверджений наказом Мінекономіки № 708.

 • визначте період поставки товару, надання послуг чи виконання робіт. У разі невідомої початкової дати поставки товару, надання послуг чи виконання робіт – зазначте тільки кінцевий строк;
 • вкажіть місце поставки товару, надання послуг чи виконання робіт (ви можете поставити позначку «Інші умови постачання», тоді в оголошенні буде вказано, що всі адреси перелічені в документації).

Відповідно до наказу Мінекономіки №1082, якщо у вас є декілька номенклатурних позицій товарів або послуг, кожну таку позицію потрібно відобразити в електронній системі. Для цього необхідно натиснути на кнопку «Додати позицію» і заповнити відповідні поля. Ви також можете «Копіювати позицію», тоді інформація буде автоматично скопійована з попередньої позиції. Вам залишиться лише відредагувати необхідні дані.

Зверніть увагу, що код класифікатора по кожній з позицій має бути із однієї групи і співпадати за 4 цифрою ДК 021:2015.

Після внесення всієї інформації, натисніть кнопку “Опублікувати та підписати закупівлю”. Або у вас є змога натиснути на кнопку «Зберегти чернетку» для того, щоб опублікувати закупівлю пізніше.

Якщо ви натиснули кнопку “Опублікувати та підписати закупівлю”, але внесена інформація не зберігається (не оновилась сторінка та не з’явилась інформація, що дані відправляються на ЦБД) – ретельно перегляньте форму заповненого оголошення, системою автоматично буде вказано причину помилки для її виправлення.

Якщо ж все добре, ви побачите повідомлення “Ваші дані відправляються на ЦБД Prozorro”. Як правило, через декілька секунд сторінка оновлюється автоматично і для завершення оголошення закупівлі потрібно буде накласти кваліфікований електронний підпис.

Після накладання КЕП ви можете запросити постачальників до вашої закупівлі. 

2. Період уточнень

Можливість вносити зміни в спрощену закупівлю у замовника є лише до початку періоду прийому пропозицій. Для того щоб внести зміни, на сторінці оголошеної закупівлі натисніть кнопку «Редагувати».

Є деякі поля, які після оприлюднення закупівлі редагувати технічно неможливо. Це поля «Тип процедури» та «Ідентифікатор плану закупівлі».

Ви маєте право з власної ініціативи чи за результатами звернень внести зміни до документації. Для цього перейдіть до блоку «Документація до закупівлі»

Праворуч від кожного файлу відображається кнопка заміни документа. Натисніть її, щоб  завантажити оновлену редакцію документа.

Історія внесених змін зберігається в системі. Старі файли ваших документів будуть перекреслені, але всі матимуть доступ до них. Тобто зможуть завантажувати чи переглядати їх. 

Разом з новою редакцією документації за бажанням ви можете в окремому документі оприлюднити перелік змін, що вносяться, зробити це можливо натиснувши на кнопку «Завантажити документ». Також за допомогою цієї ж кнопки, якщо виникла необхідність, ви можете завантажити нові файли до вашої закупівлі.

У разі внесення змін до оголошення необхідно продовжити строк для подання пропозицій не менше ніж на 2 робочі дні. 

Після внесення всіх необхідних змін натисніть кнопку «Зберегти зміни», оновіть сторінку та обов’язково повторно застосуйте кваліфікований електронний підпис.

В період уточнень, учасники мають можливість звернутися із запитаннями до замовника щодо закупівлі та з вимогами відносно усунення порушень.

Усі запитання/вимоги  зберігаються в системі, без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Вони є доступними для перегляду всім користувачам, незалежно від статусу закупівлі.

У вкладці «Питання» публікуються запитання, які поставлені з метою деталізації інформації для формування пропозиції. У вкладці «Вимоги» публікуються вимоги, що стосуються умов оголошеної закупівлі в системі, зокрема, усунення порушень.

Якщо до вашої закупівлі було поставлено запитання або подано вимогу, вам відразу прийде повідомлення на електронну адресу.

Паралельно, ви отримаєте повідомлення в особистому кабінеті.

Якщо учасником було поставлено запитання або висунута вимога, замовник, зобов’язаний надати відповідь, протягом 1 робочого дня з дня оприлюднення запитання або вимоги в системі. 

Для того, щоб надати відповідь на запитання:

 • перейдіть до відповідної вкладки та натисніть на запитання;
 • напишіть свою відповідь та натисніть кнопку «Відповісти». 

Для того, щоб надати відповідь на вимогу:

 • перейдіть до відповідної вкладки, натисніть на вимогу, а потім на кнопку «Відповісти»;

 • прийміть рішення та виберіть зі списку або «Задовольнити вимогу», якщо ви погоджуєтесь з аргументами учасника, або «Відхилити вимогу» якщо аргументи учасника не переконливі, або “Відхилити вимогу як недійсну” якщо звернення не актуальне, не стосується закупівлі тощо;
 • в полі «Опис» напишіть свою відповідь;
 • також ви можете завантажити будь-який документ, який стане доповненням до вашої відповіді. Зробити це можливо через кнопку «Прикріпити файл»;
 • натисніть кнопку «Опублікувати відповідь».

Зверніть увагу, що відповісти на вимогу ви зможете тільки до кінця етапу Період уточнень + 1 день. Наприклад, якщо ваш період уточнень закінчується 01.09.2022, 00:00, можливість опублікувати відповідь на вимогу буде до 02.09.2022, 00:00.

3. Прийом пропозицій та Аукціон

Після закінчення періоду уточнень, статус оголошеної закупівлі змінюється на «Прийом пропозицій». Лише на даному етапі закупівлі учасники можуть подавати пропозиції. Зробити це може будь-який учасник, зареєстрований у системі. 

До моменту старту електронного аукціону кількість, цінові пропозиції та документи учасників не відображаються.

Аукціон – це торги, в яких учасники по черзі знижують ціни. Він відбувається після закінчення періоду прийому пропозицій та лише за умови наявності мінімально потрібної кількості учасників. В спрощеній закупівлі для проведення аукціону необхідно не менше двох учасників. 

Дата та час проведення аукціону визначаються системою автоматично, але він може бути призначений лише в робочий час.

Замовник та інші учасники системи, які не приймають участь в закупівлі, можуть спостерігати за перебігом електронного аукціону в онлайн режимі. Для цього необхідно перейти за посиланням.

На початку аукціону система бере 5-хвилинну перерву. В цей момент формується та відображається список учасників за критерієм «Ціна», від найдорожчої до найдешевшої пропозиції. Аби уникнути корупційної складової, список учасників подається без назв, вони іменуються лише як «Учасник 1», «Учасник 2» і так далі.

На сторінці аукціону показано час до кожної наступної дії – до початку аукціону, наступної ставки учасника та завершення.

Аукціон складається з трьох раундів. Під час кожного раунду, учасники мають дві хвилини, щоб зробити свій хід. В учасника є право: залишити свою цінову пропозицію без змін; знизити свою цінову пропозицію на мінімальний крок аукціону; знизити свою цінову пропозицію на ту суму, яку учасник вважає необхідною. Але вона повинна бути не менше, ніж мінімальний крок аукціону.

Першим робить ставку учасник з найбільшою сумою пропозиції, останнім – з мінімальною.

По завершенню третього – фінального раунду відбувається оголошення результатів. Після цього відкривається список з інформацією про кінцеві ставки, а також назви компаній-учасників. Система буде рекомендувати визнати переможцем учасника з найбільш економічно вигідною пропозицією.

Всі інші учасники відображаються в порядку зростання ціни. Далі закупівля переходить на етап кваліфікації.

Важливо! Найголовнішою відмінністю спрощеної закупівлі від процедур закупівель, є те – що навіть якщо подано лише одну пропозицію, аукціон не проводиться й закупівля не відміняється, а відразу переходить на етап кваліфікації. І ви можете розглядати цінову пропозицію на відповідність умовам, зазначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі. 

Якщо до закупівлі не було подано жодної цінової пропозиції від учасників, то система автоматично присвоює їй статус «Закупівля не відбулась».

4. Кваліфікація учасників

На етапі кваліфікації замовник проводить оцінку кандидатів, починаючи з найбільш економічно вигідної пропозиції, та визначає переможця.

Строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції не повинен перевищувати 5 робочих днів з дня завершення електронного аукціону.

Для того щоб розпочати кваліфікацію, необхідно перейти до блоку «Кваліфікація учасників», де перед вами з’явиться список учасників, які брали участь в аукціоні. Очолюватиме його учасник з найнижчою ціною. Для ознайомлення з документами, що були подані разом із ціновою пропозицією, необхідно натиснути на скріпку, що знаходиться праворуч від статусу учасника.

Відкриється список документів, які можна завантажити. Після ретельної перевірки наданих документів, замовнику необхідно прийняти рішення стосовно визначення переможця закупівлі.

Якщо пропозиція учасника відповідає вимогам, що були зазначені в оголошеній закупівлі, вам необхідно прийняти таку пропозицію в системі, натиснувши кнопку «Підтвердити».

Якщо під час розгляду пропозиції ви виявили невідповідності в будь-яких документах, що подані учасником, не менше ніж за два робочі дні до закінчення строку розгляду ви повинні розмістити повідомлення з вимогою усунути ці невідповідності.

Під невідповідністю розуміється у тому числі відсутність у складі пропозиції документів, подання яких вимагається документацією (крім випадків відсутності забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося).

Невідповідністю у документах, які надаються учасником на виконання вимог технічної специфікації, вважаються технічні помилки, описки, які не призводять до зміни предмета закупівлі, найменування товару, марки, моделі тощо, що були запропоновані учасником.

Щоб повідомити про невідповідність натисніть однойменну кнопку і текстом пропишіть, що саме учасник повинен виправити:

Якщо учасник не усунув всі невідповідності – його потрібно дискваліфікувати, натиснувши кнопку «Відхилити».

Далі, у вікні що з’явилось, необхідно завантажити скановане рішення щодо дискваліфікації або визначення переможця через кнопку «Прикріпити файл». Після чого потрібно натиснути на кнопку «Так, підтвердити учасника» або «Повернутись до розгляду пропозицій». 

Далі натисніть на кнопку «Підписати (КЕП) та підтвердити». Перед вами з’явиться блок роботи з підписом, де, заповнивши всі поля, ви підтверджуєте ваше рішення електронним підписом.

У разі дискваліфікації учасника, система автоматично пропонує розглянути наступного учасника з найменшою ціновою пропозицією. Після цього у вас буде 5 робочих днів на її розгляд.

У разі визначення переможця після використання електронного підпису та оновлення сторінки, закупівля переходить до етапу «Пропозиції розглянуто», а в системі автоматично публікується «Повідомлення про намір підписати договір».

Учасник, якого дискваліфікували, може звернутись до замовника через електронну систему закупівель з вимогою надати додаткову аргументацію, щодо причин його відхилення. Відповісти на таку вимогу потрібно протягом 3 робочих днів.

Після визначення переможця у вас є технічна можливість повернути його на кваліфікацію і повторно прийняти по ньому рішення. Також така можливість буде і для дискваліфікованого учасника, якщо він подасть вимогу, де в спеціальному полі “Учасник, на якого подається вимога” обере себе.

Щоб змінити рішення перейдіть до блоку «Кваліфікація учасників», та натисніть кнопку «Повернути на кваліфікацію» біля потрібного учасника.

Далі натисніть кнопку «Повернути». Після цього ви зможете повторно прийняти рішення по відповідному учаснику.

5. Підписання договору та завершення закупівлі

Підписати договір можна поза системою “на папері”. Після підписання потрібно буде зробити скан-копію і завантажити на майданчик у форматі PDF. Також можна скористатись сучасними технологіями та підписати договір в електронному вигляді через сервіс електронного документообігу.

Прямо на майданчику у вас є інструмент для підписання електронних договорів. Для цього натисніть кнопку “Завантажити документи у Вчасно” та виконайте нескладні кроки, які описані в цьому матеріалі.

Терміни на укладання та публікацію договору Наказом №25 не регламентовані. Тому ви можете самостійно приймати рішення щодо їхньої тривалості. Після підписання договору перейдіть до блоку «Кваліфікація учасників» та натисніть кнопку «Завантажити договір».

Прикріпіть договір та всі додатки до нього у форматі PDF та внесіть інформацію про договір в електронні поля.

Ви можете також вказати ціну за одиницю, але наразі робити це необов’язково.

По завершенню потрібно натиснути кнопку «Завантажити».

Далі, за необхідності, ви можете редагувати дані, які щойно були внесені. За потреби це можна зробити натиснувши на кнопку «Змінити інформацію про договір». Якщо такої необхідності немає, потрібно підписати закупівлю електронним підписом, натиснувши на кнопку «Підписати КЕП».

Після цього закупівля автоматично буде переведена у статус «Завершена».

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (33)

 • Світлана
  20 Травня 2020, 19:39

  Дуже гарно роз’яснено – покроково . Дякую.

  Відповісти
 • Людмила
  18 Червня 2020, 12:14

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, на сьогоднішній день, планується закупівля ноутбуків на суму 39000 грн. Як бути в тому випадку, якщо в майбутньому виникне нагальна потреба закупити ще такий товар, що збільшить суму закупівлі по даному предмету закупівлі в межах 50000-199000 грн.? Яку процедуру закупівлі проводити на сьогоднішній день, спрощену чи закупівля без використання електронної системи закупівель, при цьому кошти виділятимуться різними сесіями?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   24 Червня 2020, 16:33

   Якщо ви вже зараз точно розумієте, що сума буде перевищувати 50 тисяч, необхідно проводити спрощену закупівлю. в інакшому випадку можна посилатися на лист Мінекономіки Щодо планування закупівель від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06 де є рекомендації, як проводити закупівлю при виникненні додаткової потреби у товарах, роботах чи послугах, яку замовник не міг передбачити.

   Відповісти
   • Людмила
    25 Червня 2020, 10:38

    Дуже дякую за відповідь !!!

 • Юлія
  16 Липня 2020, 15:35

  Доброго дня! Підскажіть,будь ласка, якщо ми проводили спрощену закупівлю два рази і не було жодного учасника, що далі ми повинні робити?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   21 Липня 2020, 17:21

   Добрий день! Згідно п.1 ч.7 ст.3 у випадку, якщо двічі було відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників, ви можете укласти договір з будь-яким учасником поза системою та опублікувати в системі звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені замовником в оголошенні про спрощену закупівлю.

   Відповісти
 • Елена
  11 Серпня 2020, 09:51

  Добрий день! Який період оскарження у спрощеній закупівлі після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір? Через скільки днів можна укладати договір? На майданчику Zakupki.Prom.ua після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір період оскарження два робочих дня. Разом з тим частиною 15 статті 14 «Спрощені закупівлі» встановлено, що замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. Згідно з частиною 5 статті 33 Закону України «Про публічні закупівлі» з метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. Стаття 33 має посилання на процедуру закупівлі/спрощену закупівлю. Через такі різночитання прошу Вашого роз’яснення по цьому питанню. Дякую.

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   14 Серпня 2020, 10:47

   Згідно ч.15 ст.14 ЗУ “Про публічні закупівлі” замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. В спрощеній закупівлі непередбачений період оскарження, тому положення ч.5 ст.33 не стосуються таких закупівель. Раніше на майданчику Zakupki.Prom.ua не було технічної можливості для завантаження договору відразу після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір. Учасникам давалося 2 дні для написання вимог. Зараз ця можливість технічно реалізована. Тому станом на 13.08.20 замовник в рамках спрощеної закупівлі може оприлюднити договір одразу після визначення переможця.

   Відповісти
 • Анонім
  20 Серпня 2020, 13:27

  Спасибі за розяснення

  Відповісти
 • Олена
  07 Вересня 2020, 16:56

  Доброго дня. Спрощена закупівля не відбулася через відсутність учасників. Ми маємо щось писати про це в системі чи вона сама сформує звіт? І як нам тепер оголосити повторно закупівлю за цим же товаром? Треба створювати новий рядок плану чи прив’язувати до цього?

  Відповісти
  • a.ivlieva
   08 Вересня 2020, 15:11

   Доброго дня, пані Олено!У разі визнання тендеру таким, що не відбувся, в системі автоматично формується звіт про результати проведення процедури закупівлі. Замовник в обов’язковому порядку формує рішення уповноваженої особи про визначення тендеру таким, що не відбувся, у вигляді протоколу. Можливості підвантажити даний протокол в систему немає. Приклади протоколів уповноваженої особи можна переглянути на сайті Для повторного оголошення закупівлі необхідно створити новий рядок плану.

   Відповісти
 • Олексій
  15 Грудня 2020, 11:20

  Доброго дня! Намагаюся додати спрощену закупівлю, вибираю в списку “Спрощена/допорогова закупівля”, чтомусь нижче стоїть галочка на Допорогова і не дає переставити на спрощену

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   16 Грудня 2020, 18:44

   Добрий день! Найчастіше проблеми з вибором процедур закупівель виникають у замовників при визначенні невірної категорії. В першу чергу радимо перевірити правильність обраної категорії замовника в особистому кабінеті в розділі “Профіль” – “Дані про компанію”. В деяких категоріях доступні для публікації лише допорогова закупівля та закупівля без використання електронної системи. Тому, щоб мати можливість опублікувати спрощену закупівлю, оберіть правильну категорію замовника, до якої відноситься ваша організація.
   Якщо ж у вас виникли додаткові запитання, ви можете звернутися на гарячу лінію.

   Відповісти
 • Анонім
  11 Січня 2021, 13:52

  Доброго дня,якщо спрощена закупівля не відбулася, не було жодного учасника, чи можемо ми укласти прямий договір, і викласти звіт?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   12 Січня 2021, 18:38

   Замовник може укласти договір з учасником поза системою та опублікувати в системі звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель лише у випадку, якщо двічі було відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників (п.1 ч.7 ст.3 ЗУ “Про публічні закупівлі”).
   Зауважимо, що предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені замовником в оголошенні про спрощену закупівлю. Отож вам необхідно повторно провести спрощену.

   Відповісти
   • Яна
    24 Лютого 2021, 15:16

    Доброго дня! Якщо спрощена закупівля не відбулась через відсутність учасників, то потрібно оголошувати ще один раз спрощену яка не повиннв відрізнятись від попередньої, а ціна на цей товар(дизпаливо) за цей період змінилась як бути із сумою?Змінювати і суму ?

   • Мисев Евгений
    25 Лютого 2021, 18:40

    Вітаємо) Відповідно до п.1 ч.7 ст.3 при повторній публікації спрощеної закупівлі не може змінюватися предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики та вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені замовником в оголошенні про спрощену закупівлю.
    Як бачимо, в Законі не вказано, що ціна не може змінюватись. Головне, щоб ви мали документальні підтвердження об’єктивних обставин, що спричинили збільшення вартості закупівлі.

   • Світлана
    20 Травня 2021, 15:43

    Доброго дня! Визначили переможця в спрощеній закупівлі за найбільш вигідною ціною, всі вимоги до процедури закупівлі та технічного завдання дотримані.Учасник,який не розглядався присилає вимоги, щодо заниження вартісних показників робіт.Чи мала я перевіряти цінові показники кошторису(кількісні вірні) і скільки по часу після оголошення переможця ще можна присилати вимоги замовнику??

 • Наталія
  20 Квітня 2021, 11:25

  Дякую за допомогу,інформація була дуже корисною для мене

  Відповісти
 • Світлана
  20 Травня 2021, 15:52

  Доброго дня! Визначили переможця в спрощеній закупівлі за найбільш вигідною ціною, всі вимоги до процедури закупівлі та технічного завдання дотримані.Учасник,який не розглядався присилає вимоги, щодо заниження вартісних показників робіт.Чи мала я перевіряти цінові показники кошторису(кількісні вірні) і скільки по часу після оголошення переможця ще можна присилати вимоги замовнику??

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   21 Травня 2021, 16:50

   На жаль відповідно до абзацу 2, ч. 14, ст. 14 Закону “Про публічні закупівлі” не вказаний термін протягом якого можна висувати вимоги замовнику після оголошення переможця в спрощеній закупівлі. Але. Якщо керуватись лише буквою Закону, то можна знову звернути увагу на вищезгаданий абзац Закону. У ньому вказано, що замовник зобов’язаний відповідати на вимоги того учасника, пропозиція якого була відхилена. З приводу перевірки, можемо звернутися до ч. 4, ст. 4, де вказано “замовники під час планування можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку”. Але кожен замовник вирішує на власний розсуд. Головне: дотримуватись принципів здійснення публічних закупівель та недискримінації учасників.

   Відповісти
   • Hanna
    24 Вересня 2022, 19:37

    Это все скоро выйдет на ружу)⏏️

 • Вадим
  24 Грудня 2021, 11:03

  Доброго дня! Підскажіть, будь ласка.
  Проводили спрощену закупівлю на 100 тис. Першого разу закупівля не відбулася через відсутність учасників. В наступній ідентичній закупівлі приєднався один учасник , але його було дискваліфіковано на підставі не відповідності зазначеним умовам закупівлі і тому вдруге не відбулася закупівля. Тому, чи можемо ми застосувати ч.3.ст 3 ЗУ Про публічні закупівлі?

  Відповісти
  • e.mysev
   30 Грудня 2021, 11:44

   Добрий день. Якщо ви маєте на увазі п. 3 ч. 7 ст. 3 (нагальна потреба), то Закон не містить визначення, що під цю нагальну потребу підпадає. Тут кожен замовник може наводити власну аргументацію. В даному випадку, якщо проводити третій раз спрощену закупівлю об’єктивно немає часу і ви зможете це аргументувати (наприклад, що постачання не може перериватися інакше …), з нашої точки зору це може бути достатньою аргументацією. Тим паче ви все ж таки намагалися провести спрощену. Якщо ж ви маєте на увазі п. 1 ч. 7 ст. 3 (двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників), то для вашої ситуації ця причина не підходить. Тут потрібно, щоб у спрощену закупівлю двічі взагалі ніхто не прийшов.

   Відповісти
 • Наталя
  10 Травня 2022, 11:02

  Почему на закупке до 50 тысяч я обязана в течении 1 рабочего дня рассмотреть Вимогу?

  Відповісти
  • e.mysev
   30 Травня 2022, 13:49

   Закупівлі до 50 тисяч, які замовник вирішив провести через електронну систему, регулюються Наказом №10 ДП “Прозорро” (зі змінами). У цьому Наказі прописано, що такі закупівлі проводяться відповідно до статті 14 ЗУ “Про публічні закупівлі”. В свою чергу у статті 14 зазначено, що відповісти на звернення (запитання/вимогу) потрібно протягом 1 робочого дня.

   Відповісти
 • Cвітлана
  10 Травня 2022, 14:20

  Стаття сподобалась. Роз’яснено гарно та зрозуміло.

  Відповісти
 • Юрій
  26 Серпня 2022, 09:19

  Дякую, детально і зрозуміло, особливо для новачків

  Відповісти
 • Оксана
  29 Серпня 2022, 09:18

  Добрий день.
  на етапі;
  “Далі, у вікні що з’явилось, необхідно завантажити скановане рішення щодо дискваліфікації або визначення переможця через кнопку «Прикріпити файл»”
  При визначенні переможця спрощеної закупівлі за постановою №169 не протокол уповноваженої особи (як передбачає ЗАКОН), незрозуміло, який має бути документ про визначення переможця, за чиїм підписом? Директор, чи призначена відповідальна особа, яка публікує???
  Чи можна не підгружати рішення про визначення переможця?

  Відповісти
  • e.mysev
   29 Вересня 2022, 12:31

   Добрий день. Без файлу підтвердити або дискваліфікувати учасника неможливо. Якщо спрощеними закупівлями по Постанові 169 у вас займається не уповноважена, а відповідальна особа, на яку покладені відповідні функції, тоді треба завантажувати рішення цієї відповідальної особи. Формат оформлення такого рішення є довільним.

   Відповісти
 • Олег
  02 Вересня 2022, 08:54

  Дуже гарно і зрозуміло все описано. Дякую.

  Відповісти
 • Ірина
  06 Вересня 2022, 15:41

  Роз’ яснення покрокове, значно спростить роботу на майданчику! Дякую!

  Відповісти

Календар заходів

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5