Як сформувати переліки майна для оренди державного та комунального майна

Як сформувати переліки майна для оренди державного та комунального майна - Education.Zakupki.Prom.ua

Що означає перелік першого типу та другого типу

Перелік — це реєстр всього майна, що планується передати в оренду. Щоб майно було включено до переліку, треба отримати дозвіл балансоутримувача або уповноваженого органу управління на передачу в оренду цього майна та рішення про включення майна в перелік першого типу.

І після цього інформація про цей об’єкт розміщується на сайті орендодавця, і всі можуть бачити розширену інформацію про неї та ініціювати оголошення аукціону.

Перелік першого типу — це перелік об’єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду на аукціоні.

Перелік другого типу — без проведення аукціону. Стаття 15 закону про оренду визначає пільгові категорії, які можуть отримати право оренди без аукціону.

Як формувати та затверджувати переліки першого та другого типу

Всі потенційні об’єкти оренди, які було внесено до переліків майна для оренди до 1 лютого 2020 року, вважаються включеними до Переліку першого типу відповідно до перехідних положень Закону.

Переліки не потребують затвердження. Вони формуються з об’єктів, щодо яких приймаються конкретні рішення. Якщо від потенційного орендаря надійде заявка на включення об’єкту до переліку першого чи другого типу, орендодавець, розглянувши заяву, включає майно у відповідний перелік. Щодо комунального майна рішення про включення об’єкту до Переліку другого типу приймає місцева рада.

Орендодавці, органи управління та балансоутримувачі також мають право ініціювати додавання об’єкту до переліку.

Балансоутримувач, уповноважений орган управління, орендодавець: хто за що відповідає

Балансоутримувач — орган влади, підприємство або особа, що утримує на балансі майно, сплачує комунальні послуги, веде бухгалтерську звітність, проводить амортизацію та визначає, яка залишкова балансова вартість цього майна.

В маленьких населених пунктах балансоутримувачем може бути апарат міської ради. У великих — спеціально створений виконавчий комітет міської ради, наприклад.

Балансоутримувач має особу або орган управління, який контролює його діяльність. Наприклад, підприємство може бути в управлінні у Міністерства енергетики, тоді воно — уповноважений орган управління для нього.

У статуті державного підприємства може бути написано, що для передачі в оренду майна необхідно отримати погодження міністерства, тобто уповноваженого органу управління.

Можливий варіант, коли в статуті зазначено, що балансоутримувач не має погоджувати передачу в оренду з органом управління. 

Орендодавець — це особи або органи влади, які мають право розпоряджатися майном територіальної громади, місць, селищ або держави.

Для державного майна орендодавцем визначений Фонд державного майна України

Для комунального — можуть бути різні ситуації. Міська рада має прийняти орган, який буде підписантом договору оренди. В Києві, наприклад, департамент комунальної власності є орендодавцем для комунального майна.

В сільських радах, де менше 500 осіб, орендодавцем може бути голова сільської ради або вона сама може бути орендодавцем. Це не зручно, тому що щоразу для передачі майна в оренду потрібно буде збирати депутатів. Але якщо їх небагато, то це можливо.  

Коли балансоутримувач хоче передати в оренду менше 400 кв. м, то закон дозволяє, щоб орендодавцями були самі балансоутримувачі.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (4)

 • Ігор
  02 Березня 2021, 13:36

  Щодо комунального майна рішення про включення об’єкту до Переліку другого типу приймає місцева рада. Де в Законі це написано?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   04 Березня 2021, 15:53

   Процедура прийняття рішення щодо наміру передачі майна в оренду прописана у Статті 6 Закону України Про оренду державного та комунального майна.

   Відповісти
 • Сергій
  13 Липня 2021, 13:38

  При внесенні до реєстру вноситься загальна вартість об’єкту (будівлі, будови або споруди) чи вартість об’єкту, що пропонується (наприкла, кімната, частина споруди, тощо) у перерахунку із загальної?

  Відповісти
  • b.dontsov
   15 Липня 2021, 14:57

   При внесенні до реєстру вноситься вартість об’єкту, що пропонується у перерахунку із загальної. Якщо ж у вас в реєстрі передбачено декілька приміщень, які ви плануєте здавати в оренду одному орендарю, тоді ви вказуєте загальну вартість.

   Відповісти

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1