Як швидко знайти клієнтів для бізнесу

У цій статті ви дізнаєтеся різні варіанти, як знайти нових клієнтів. Звичайно, все залежить від специфіки вашого ринку, тому сприймайте цю добірку як джерело для натхнення і пошуку власних інсайтів.

Зміст

Використовуйте можливості вашого оточення
Контекстна реклама
PR
Продажі державі
Електронний каталог Prozorro Market
Контент-маркетинг
Маркетплейси
Дошки оголошень
Продажі бізнесу через електронні торговельні майданчики
Соціальна мережа ділових контактів LinkedIn
Блогери
Виставки
Партнерська програма
Рекомендації

Використовуйте можливості вашого оточення

Ділові зв’язки, знайомі, родичі – найпростіший спосіб знайти нових клієнтів. Якщо ваша пропозиції для них прямо зараз не актуальна, ви можете попросити поцікавитися серед їхнього оточення.

Використовуйте список друзів в соціальних мережах (Facebook, LinkedIn та ін.), щоб розповісти про свої товари чи послуги якомога більшій кількості людей. Однак не перестарайтеся: надто нав’язливе просування може дати зворотний ефект.

Якщо у вас є ділові контакти, з якими ви підтримуєте зв’язок електронною поштою, можна відправити комерційну пропозицію з презентацією.

Контекстна реклама

Контекстна реклама – це один з найшвидших способів отримати нових клієнтів (за умов ефективного налаштування). Іншою перевагою контекстної реклами є те, що ви контролюєте витрати і можете оцінити кінцевий результат.

Щоб налаштувати контекстну рекламу, ви можете скористатися послугами фахівця або зануритися в тему самостійно.

PR

Розміщення матеріалів в засобах масової інформації не завжди може бути дорогим або взагалі платним. Якщо ви володієте експертними знаннями в якійсь галузі, то медіаресурс може погодитися розмістити інформацію про вашу компанію в обмін на унікальний контент.

Подумайте, які місцеві газети, журнали, онлайн-видання читає ваша аудиторія. Що входить в сферу їх інтересів? Яка стаття могла би знайти у них відгук?

Продажі державі

Держава щодня купує практично всі. Перейдіть за цим посиланням і напишіть в рядку пошуку закупівель свій товар (послугу) – і ви побачите список актуальних тендерів.

До речі, у 2019 році ринок державних закупівель Prozorro перевищив ринок електронної комерції в 10 разів:

  • Prozorro – 839 млрд грн
  • E-commerce – 76 млрд грн

Для того, щоб почати брати участь і заробляти на тендерах, зробіть наступні прості кроки.

  1. Зареєструйтеся на майданчику Zakupki.Prom.ua.
  2. Підтвердіть вашу електронну адресу. Для цього перейдіть за посиланням у листі, який прийде на вашу електронну пошту після реєстрації.
  3. Активуйте особистий кабінет.

Після цього ви зможете брати участь в державних закупівлях і продавати державі.

Якщо раніше у вас ніколи не було досвіду участі в державних тендерах – не переживайте. Експерти майданчики Zakupki.Prom.ua підготували безкоштовний навчальний онлайн-курс. Він містить 24 коротких видеоуроки, які наочно вам покажуть всі етапи участі в тендері.

Електронний каталог Prozorro Market

Якщо вам здається, що державні тендери – складно, тоді спробуйте електронний каталог Prozorro Market. Це відмінна можливість продавати державі без тендерів.

Prozorro Market працює за принципом онлайн-магазину. Ви можете безкоштовно розмістити свої товари і не витрачати гроші на рекламу. Замовник у разі потреби сам знайде ваші пропозиції.

У Prozorro Market вам не потрібно вивчати тендерну документацію, готувати пакет документів, брати участь в аукціоні, подавати скаргу в АМКУ в разі несправедливої дискваліфікації. Тут все набагато простіше. До речі, потенційний обсяг ринку Prozorro Market – 30 млрд грн на рік.

Щоб приєднатися до електронного каталогу, прочитайте цю інструкцію.

Контент-маркетинг

Корисні статті, рекомендації, інструкції, гайди, відеоогляди на сайті вашої компанії потенційно можуть приносити вам нових клієнтів. Часто перш ніж прийняти рішення про покупку, людина шукає супутню інформацію в інтернеті. І якщо який-небудь ресурс дасть якісний контент на відповідну тему, то велика ймовірність, що там же користувач і зробить замовлення.

Наприклад, якщо ви надаєте послуги з ремонту пральних машин, то можете розмістити на сайті статті на теми “Що робити, якщо зламалася пральна машина”, “Як самостійно відремонтувати пральну машину” і т. п.

Всередині статті можна дати свої контакти і запропонувати знижку на перше звернення. Таким чином, коли людина буде шукати в інтернеті інформацію, тісно пов’язану з вашим товаром (послугою), потенційно вона може знайти вас через пошук.

Звичайно, попередньо варто вивчити ключові запити і з’ясувати, що саме люди шукають в інтернеті у вашій ніші.

На B2B-ринках, складних нішах контент-маркетинг відіграє найважливішу роль. Чим довше цикл продажів, тим якісніше необхідно навчати потенційного клієнта, надавати йому експертні матеріали та прогрівати для продажу.

Варто відзначити, що контент-маркетинг потребує чимало часу. У ряді випадків ефект з’являється через місяці систематичної і наполегливої ​​роботи. Все залежить від конкретної ніші і наявних ресурсів у компанії.

Маркетплейси

Маркетплейси – це відмінний спосіб знайти нових клієнтів. Якщо соціальні мережі люди відвідують з метою поспілкуватися і розважитися, то маркетплейси – з метою вибрати і купити товар.

Prom.ua – це найбільший маркетплейс в Україні. Ви можете буквально за лічені хвилини зареєструвати свій інтернет-магазин, наповнити його товарами і отримати перші продажі в той же день.

Якщо у вас виникнуть якісь труднощі, ви завжди можете звернутися до особистого менеджера. Крім того, Prom.ua регулярно проводить навчальні вебінари і ділиться експертними знаннями з різних аспектів управління інтернет-магазином.

Дошки оголошень

Продаж товарів через дошки оголошень має кілька переваг у порівнянні з іншими способами просування.

По-перше, це значно простіше, ніж налаштувати контекстну рекламу. Вам потрібно всього лише додати опис і фотографію свого товару.

По-друге, на багатьох дошках оголошень розміщення товару є безкоштовним.

По-третє, пошукові системи часто досить високо ранжують сторінки з сайтів дошок оголошень. А це означає більше шансів, що вашу пропозицію побачать.

Продажі бізнесу через електронні торговельні майданчики

Комерційні тендери – ефективний спосіб швидко знайти нових клієнтів. Достатньо просто зареєструватися на одному з електронних торговельних майданчиків, знайти в списку актуальний для себе тендер і подати пропозицію.

У ряді випадків участь в комерційному тендері для постачальників взагалі безкоштовна. На майданчику Zakupki.Prom.ua в розділі “Комерційні закупівлі” ви можете поставити галочку “Безкоштовна участь”, і відразу побачити список відповідних тендерів.

Завдяки електронному торговельному майданчику ви можете отримати вигідні довгострокові контракти і надійних ділових партнерів.

Крім того, в комерційних тендерах мінімальна ціна – не завжди вирішальний фактор. Компанії при виборі переможця часто роблять акцент на нецінові критерії. Тобто не обов’язково вибирають мінімальну ціну, а розглядають всі фактори в комплексі. Тому ваша пропозиція може зацікавити замовника, навіть якщо ви пропонуєте не саму низьку ціну.

Соціальна мережа ділових контактів LinkedIn

LinkedIn є ефективним інструментом для пошуку нових клієнтів на ринку B2B товарів і послуг. У цій соціальній мережі можна налагодити ділові зв’язки з керівниками великих компаній, директорами департаменту закупівель і т.п.

У загальному вигляді схема встановлення контактів виглядає наступним чином. Спочатку потрібно якісно оформити особистий профіль (заповнити докладний опис, додати фотографію, вказати релевантний досвід і сферу діяльності).

Буде здорово, якщо періодично ви будете наповнювати свій профіль якісним, вузькоспеціалізованим контентом, щоб заявити про себе, як експерта в своїй ніші. В такому випадку ви справите гарне перше враження на відвідувачів вашого профілю.

Після цього можна цілеспрямовано шукати співробітників компаній, які вас цікавлять, і звертатися до них через особисті повідомлення.

Блогери

Лідери думок вже давно знаходяться в полі зору рекламодавців, підприємців, маркетологів. Перевага реклами у блогерів полягає в тому, що вони мають свою лояльну аудиторію, яка охоче довіряє рекомендації реальній людині, ніж рекламі по телевізору. Спробуйте знайти лідерів думок у своїй ніші, зв’язатися і з’ясувати умови співпраці.

Виставки

Спеціалізовані виставки, ярмарки, конференції надають прекрасні можливості встановити ділові контакти. Нерідко через такі галузеві заходи можна налагодити ділові зв’язки з керівниками компаній, з якими при інших обставинах не просто зустрітися.

Подивіться в інтернеті майбутні галузеві заходи, як вони проходили раніше, в якому форматі.

Партнерська програма

Якщо ви продаєте товари або послуги онлайн, то партнерська програма може стати додатковим джерелом нових клієнтів.

У загальному вигляді це працює наступним чином. Ви формуєте посилання на свій веб-сайт з партнерським ідентифікатором і передаєте її партнеру. Він просуває її через свої канали (email-база, соціальні мережі і т.п.). Якщо хто-небудь перейде за цим посиланням і зробить замовлення, то ви побачите в системі, хто привів покупця. У підсумку ваш партнер отримає комісію з продажу, а ви – нового клієнта.

Рекомендації

Знайти нових клієнтів можна також і через рекомендації вашої лояльної аудиторії. Попросіть своїх клієнтів порекомендувати ваш товар (послугу) тим, кому це може бути актуально. Також можна продумати систему заохочень за рекомендацією.

У цій статті ми розглянули варіанти, де можна знайти нових клієнтів. Звичайно, це далеко не вичерпний перелік. Однак сподіваємося, що ви отримали загальне розуміння, у якому напрямі шукати. Вірте в себе, вірте в свою компанію – і у вас обов’язково вийде. Бажаємо успіхів!

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6