Як працювати з фільтром “Звітувати про виконання”

На нашому майданчику є інструмент для формування списку закупівель, в яких вам потрібно опублікувати звіт про виконання договору. Для цього перейдіть в розділ “Публічні закупівлі”, далі оберіть “Мої підписані договори”:

Встановіть фільтр “Звітувати про виконання”:

Після цього автоматично сформується список закупівель, в яких вчора або ще раніше закінчився термін дії договору:

Зверніть увагу: не по всім закупівлям згідно законодавства потрібно звітувати про виконання. Наприклад, ви не зобов’язані звітувати по закупівлям без використання електронної системи з річною вартістю менше 100 тисяч гривень. Тому в переліку будуть відображені не всі закупівлі, в яких закінчився термін дії договору, а саме ті, в яких він закінчився і обов’язково потрібно звітувати. 

Натиснувши на назву закупівлі у вас одразу відкриється сторінка для роботи з договором, з якої можна розпочати процес звітування натиснувши відповідну кнопку:

Про те, як правильно звітувати про виконання, ви можете дізнатися з цієї інструкції.

Просимо звернути увагу на важливий нюанс: під час дії воєнного стану декілька разів кардинально змінювалося законодавство. Спочатку була Постанова 169, яка передбачала проведення закупівель виключно поза електронною системою. Потім в цю постанову внесли зміни і в замовників з’явився обов’язок проводити спрощені закупівлі. Ще пізніше прийняли Постанову 1178, яка чинна і сьогодні.

У зв’язку з цим є три види закупівель, необхідність звітування по яким залежить від того, якою постановою ви керувалися на момент оголошення закупівлі і чи керувалися взагалі.

Спрощена закупівля. Коли постанова 169 була актуальною для звичайних (не оборонних) замовників, ви могли проводити по ній спрощені закупівлі на будь-які суми. Умовно назвемо їх спрощені по Постанові. Так ось, абсолютно у всіх закупівлям, які проводились по Постанові 169, вам необов’язково публікувати звіти про виконання. Разом з тим, не всі замовники користувались цією постановою. Дехто продовжував працювати виключно по ЗУ “Про публічні закупівлі”, а дехто поєднував обидва способи.

У спрощених, які були проведені виключно по Закону, вам потрібно звітувати про виконання. Розглянемо приклад: державний замовник проводив частину закупівель по Постанові 169, а частину виключно по Закону. По Постанові в нього була спрощена на 20 мільйонів, потреба в які виникла у зв’язку з війною. А також була планова спрощена закупівля канцтоварів на суму 150 тисяч, яку замовник провів керуючись виключно нормами Закону.

У спрощеній по Постанові (на 20 мільйонів) замовник не зобов’язаний публікувати звіт про виконання.

А ось у спрощеній по Закону (на 150 тисяч) – зобов’язаний. І ось тут нюанс: в цих закупівлях різне тільки законодавче підґрунтя. Технічно в електронній системі вони нічим не відрізняються. Тобто ці закупівлі мають однакові електронні поля. Різна тільки інформація, яку замовник вносив в ці поля. Ми, як майданчик, не можемо автоматично визначити, Постановою чи виключно Законом ви керувались під час проведення тієї чи іншої закупівлі. Відповідно не можемо й автоматично визначити, чи потрібно в тій чи іншій спрощеній звітувати про виконання договору.

Тому при використанні фільтра “Звітувати про виконання” всі спрощені закупівлі в перелік не потраплятимуть. Проте, ви можете відфільтрувати їх окремо (без фільтра “Звітувати про виконання) і вже вручну обрати, які з них проводились по Закону:

Якщо ви не можете точно визначити, які саме спрощені проводились по Закону, а які по Постанові – рекомендуємо звітувати по всім. Вважаємо, що опублікувати необов’язкові звіти про виконання краще (це не порушення), ніж пропустити обов’язкові. 

Запит ціни пропозиції та закупівля без використання електронної системи (прямий договір). Схожа ситуація і з цими двома видами закупівель – необхідність звітування залежить від Постанови, якою ви керувалися при оголошенні:

  • По прямому договору потрібно звітувати тільки у випадку, коли він проводився відповідно до пункту 13 Постанови 1178. Цей пункт дозволяє за відповідних обставин (наприклад, коли існує нагальна потреба) замість відкритих торгів укладати прямий договір. 
  • По запиту ціни потрібно звітувати тільки у випадку, коли він проводився по Постанові 1178 і річна сума дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень. Звертаємо увагу, що сума саме річна. Бо бувають випадки, коли, наприклад, загальна сума 120 тисяч, але для зручності замовник розділив її навпіл і провів два запити ціни по 60 тисяч. Оскільки загальна вартість перевищує 100 – звітувати про виконання треба в обох запитах ціни.

В описаних у попередньому абзаці випадках у прямих договорах і запитах ціни звітуємо обов’язково. В інших ситуаціях робити це необов’язково. Знову ж таки, ми, як майданчик, не можемо автоматично відокремити звіти по пункту 13 Постанови 1178 від інших звітів. Також не можемо знати загальну очікувану вартість запитів ціни (якщо їх планується декілька). Тому запити ціни і прямі договори у фільтр “Звітувати про виконання” також не потраплятимуть. Аналогічно до спрощених, їх також можна відфільтрувати окремо і вручну зі списку вибрати ті, в яких обов’язково потрібно оприлюднити звіт:

Ремарка: у прямому договорі обов’язково публікувати звіт про виконання, якщо закупівля здійснювалась для боротьби з ковідом. Проте, під час публікації протикоронавірусних прямих договорів у вас є можливість поставити галочку “COVID-19”. Закупівлі з такою галочкою автоматично потраплятимуть у фільтр “Звітувати про виконання”, тому шукати їх окремо потреби немає. 

Отже, є три види закупівель (спрощена, прямий договір і запит ціни), в яких неможливо автоматично визначити, чи потрібно в окремо взятій з них публікувати звіт про виконання. Тому з такими закупівлями вам потрібно буде працювати вручну. Або ж просто звітувати по всім підряд, що не буде порушенням. Для інших видів закупівель фільтр “Звітувати про виконання” працюватиме чітко – показуватиме тільки ті, де звітувати обов’язково.

Бажаємо успішних закупівель на майданчику Zakupki.Prom 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5