Як створити план закупівель

Публічні закупівлі здійснюються відповідно до річного плану, який обов’язково має бути оприлюднений в системі Prozorro.

При публікації плану у системі Prozorro через майданчик спочатку переконайтесь, що у вас є затверджений план у паперовому вигляді. 

Опублікувати план треба протягом 5 робочих днів з дати його затвердження.

Кожен план можна зв’язати лише з однією закупівлею. Тому при плануванні слід пам’ятати: один план – одна закупівля. Як зв’язати план із закупівлею можна переглянути в інструкції

Щоб опублікувати план закупівлі, треба здійснити декілька простих кроків.

1. Перейдіть до розділу “Публічні закупівлі”. Зі списку, що з’явиться, виберіть “Мої плани закупівель”.

2. Натисніть кнопку “Створити план”.

При публікації плану для полегшення роботи ви можете використати як шаблон раніше створений план.

Далі необхідно заповнити електронні поля.

3. Якщо ви будете самостійно проводити закупівлю за даним планом, то поставте галочку у відповідному рядку.

У разі, якщо за даним планом закупівлю буде проводити інша юридична особа, то поставте галочку у відповідному рядку та заповніть дані організації, яка буде проводити закупівлю за даним планом. 

4. Виберіть тип процедури відповідно до затвердженого плану. Якщо при визначенні типу виникають складнощі, ви можете пройти тест для визначення цієї інформації.

5. Далі перейдіть до заповнення розділу “Інформація про закупівлю”.

Виберіть рік, на який створюєте план. Вкажіть назву предмета закупівлі та, в разі необхідності, додайте інформацію в примітки.

6. Зазначте очікувану вартість закупівлі, валюту та орієнтований початок проведення процедури.

Зверніть увагу: інформація про орієнтований початок проведення має відповідати даті оголошення закупівлі.

7. Оберіть код класифікатора ДК 021:2015 та, за потреби, визначте інші ДК та зазначте код КЕКВ. Нагадуємо, що порядок визначення предмета закупівлі затверджено Наказом Мінекономіки № 708.

8.  Далі потрібно вказати джерело фінансування, його назву та суму. За потреби можна додати опис. Якщо джерел фінансування декілька, натисніть на кнопку “Додати джерело”.

9. Якщо вам потрібно вказати інформацію про декілька товарів чи послуг, що плануються закуповуватись, ви можете додати номенклатурні позиції натиснувши кнопку “Додати товар або послугу”. Однак робити в плані це необов’язково.

Тут у замовника є можливість зазначити окремо назву, код за ДК 021:2015 та інші дані щодо кожної позиції. Також можна додавати та видаляти позиції.

10. Також при публікації плану є можливість додати документи щодо майбутньої закупівлі. Це робити необов’язково.

11. Після заповнення електронних полів натисніть “Опублікувати план”. Також план можна зберегти як чернетку або скасувати, натиснувши на відповідні кнопки.

12. Після публікації плану, його необхідно підписати кваліфікованим електронним підписом (КЕП).

Для підписання КЕП, заповніть необхідні поля та натисніть “Зчитати”.

Після підписання плану з’явиться відмітка, що на план накладено КЕП. План набуває статусу “Запланований” і з нього можна створювати закупівлю. 

Статуси планів

Після публікації та застосування кваліфікованого електронного підпису план набуває статусу “Заплановано”.

Після того, як план буде зв’язано із закупівлею, ви побачите статус “Оголошено тендер”. Це означає, що з плану створено закупівлю, і редагувати цей план можливості немає.

Якщо, наприклад, відпала потреба у закупівлі, або ви хочете скасувати план з інших причин – зробити це можна, але тільки поки план знаходиться в статусі “Запланований”. Після скасування плану він набуває статус “Скасовано”

Ось і все. Бажаємо успішних закупівель! 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (51)

 • Наталія
  01 Листопада 2019, 15:49

  Якщо внесли план на невелику суму (наприклад, менше 3 тис.грн.) то план так і залишається зі статусом “запланований” хоча закупівля по ньому пройшла? Адже до 50 тис.грн. навіть звіт не поблікується.,

  Відповісти
  • Zakupki.Prom.ua
   13 Листопада 2019, 18:15

   Наталіє, у разі, якщо при публікації плану Ви обирали тип процедури “без використання електронної системи” (тобто очікувана вартість закупівлі не перевищує 50 тис.грн на рік), то план дійсно залишиться зі статусом “запланований”. Або ви можете перевести план у статус “оголошего тендер” шляхом натискання кнопки “завершити” в даному плані. Статус “оголошено тендер” буде означати, що відповідно до цього плану вже було здійснено закупівлю (в даному випадку – поза системою).

   Відповісти
   • Наталія
    14 Листопада 2019, 15:34

    Дякую

   • Анонім
    12 Грудня 2019, 16:59

    Чи можна завершити план допорогової закупівлі без використання електронної системи шляхом натискання кнопки “завершити”, якщо план вже опубліковано і підписано?

   • Zakupki.Prom.ua
    28 Грудня 2019, 11:45

    Добрий день. Так, у Вас є така технічна можливість. Але акцентуємо Вашу увагу, після натискання кнопки “Завершити”, можливість редагувати/скасувати план буде відсутня, та Ваш план отримає статус “Оголошено тендер”, що означатиме для всіх присутніх в системі що за даним планом вже укладено договір (в разі якщо Ви не зв’язали даний план з закупівлею).

 • Інна
  05 Листопада 2019, 09:26

  “Кожен план можна зв’язати лише з однією закупівлею. Тому при плануванні слід пам’ятати: один план – одна закупівля. “-отут у мене виникає запитання-чим ви керуєтеся (якими конкретно статтями законодавства), реалізовуючи такі механізми? План закупівель повинен бути один і сума в ньому проставляється НА РІК, а не на одну закупівлю. Так, як на один план може бути декілька закупівель, то план не обов’язково повинен відповідати сумі закупівель. Зробіть краще, щоб під план можна було підв’язувати по кільтка закупівель, які пов’язані з цим планом.

  Відповісти
  • Zakupki.Prom.ua
   13 Листопада 2019, 18:28

   Відповідно до ст .4 ЗУ “Про публічні закупівлі” закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Згідно із технічним завданням Адміністратора системи “ДП Прозорро” реалізація даного функціоналу така, що зв’язати план можна тільки з однією закупівлею. На жаль, зв’язати один план із декількома закупівлями на сьогоднішній день в системі Прозорро технічно не є можливим.

   Відповісти
   • Ольга
    05 Травня 2020, 16:22

    И что делать?Мы не можем знать на перед сколько договоров ,например на тех.проверку приборов и с какими организациями мы заключим,в смете на год запланирована общая сумма,атестация приборов осуществляется в разное время.какой выход?

   • Мисев Евгений
    06 Травня 2020, 17:37

    Ви маєте орієнтуватись по закупівлям минулих років. Також, ви можете оголосити закупівлю на всю суму, де в документації до закупівлі можете прописати всі тонкощі, тобто перерахувати ті види робіт, які переможець має вміти виконувати, та вказати що період проведення робіт буде протягом року.

 • Лариса
  14 Листопада 2019, 16:09

  Доброго дня!!! Як провести імпорт додатку до річного плану з джерелом фінансування ?

  Відповісти
  • Zakupki.Prom.ua
   18 Грудня 2019, 15:30

   Добрий день, Ларисо. В кабінеті Вам необхідно перейти в підвкладку “Мої плани закупівль” й там через вікно “Іморт” скористатись даним функціоналом. На разі, після використання даної функції, джерело фінансування необхідно вносити самостійно в кожен рядок плану, після публікації. В даний час, цей функціонал на стадії оновлення.

   Відповісти
 • Анна
  15 Листопада 2019, 14:31

  Скажіть будь ласка, затверджений план у паперовому вигляді потрібно складати стільки раз, скільки буде закупівель, якщо, наприклад, торги не склалися?

  Відповісти
  • Zakupki.Prom.ua
   18 Грудня 2019, 15:27

   Добрий день, Анно. Так, в паперовому варіанті необхідно завтерджувати план стільки разів скільки разів буде проведено процедур закупівель.

   Відповісти
 • Олена
  03 Грудня 2019, 17:22

  Опублікувала план закупівлі на 110 тисяч грн.і по завершенню натиснула завершити.чи буде це правильно.якщо ми оприлюднили звіт про укладений договір

  Відповісти
  • Zakupki.Prom.ua
   18 Грудня 2019, 15:20

   Добрий день, Олено. Кнопка “завершити” в планах є лише в допорогових закупівлях. Існує вона для того щоб у вас була змога, якщо ви не зв”язали закупівлю з планом, вручну перевести відповідний план в статус “Оголошено тендер”. Це робиться для того, щоб повідомити всіх учасників системи, що за даним планом вже укладено договір. Обов”язку так робити у вас немає, ви на власний розсуд вирішуєте чи робити це.

   Відповісти
 • Дмитро
  04 Грудня 2019, 10:38

  Відповідно до Наказу МЕРТУ від 21.03.2019 № 463 до форми формі звіту про укладені договори внесено зміни, якими до цієї форми додано новий пункт «16-1. Джерело фінансування закупівлі.». У розділі Вашої статті “Додаємо джерело фінансування” зазначено, що це поширюється на всі типи процедур, крім допорогових закупівель. Якщо вважати, що всі закупівлі, які за вартістю менше ніж поріг встановлений ч.1 ст. 2 ЗУ “Про публічні закупівлі”, то поясніть, так слід, чи ні, при публіккації Звіту про укладений договір прив’язувати план до закупівлі?

  Відповісти
  • Zakupki.Prom.ua
   18 Грудня 2019, 15:19

   Добрий день, Дмитро. Зв’язувати план з закупівлею обов’язково лише для понадпорогових закупівель. Але, з огляду на те, що поле “Джерело фнансування” в формі “Звіт про укладений договір” відповідно до Наказу Мінекономіки № 490 є обов”язковим і підтягується лише з плану – зв”язувати план із звітом необхідно.

   Відповісти
 • Віталія
  13 Січня 2020, 10:55

  Доброго дня! Виникло запитання при плануванні додатку до річного плану. Університет має в підпорядкуванні три окремі структурні одиниці (коледжі), вони мають свої ЄДРПОУ, але опублікування і планування використання бюджетних коштів проводиться університетом, при цьому частину від загальної суми коду в межах встановлених законодавством на закупівлю товарів, робіт, полуг планується на їхні структури. Як вказувати у плані дану інформацію?

  Відповісти
 • Галина
  29 Січня 2020, 13:16

  Доброго дня!!! якщо переговорна процедура скасована, а коли оголошуємо нову то Ідентифікатор плану закупівлі вибиває що за цим планом вже оголошена закупівля. Чат

  Відповісти
 • Оксана
  07 Лютого 2020, 12:06

  Доброго дня, таке питання, якщо укладено договір на суму до 50 тис. грн. та проставлено дату на договорі 04.02., а план створено 06.02., чи є це порушенням

  Відповісти
 • Юлія
  07 Лютого 2020, 12:15

  Доброго дня! Підскажіть будьласка як правильно діяти, нашому закладу надали договір оренди1 грн. /на рік., який укладається кожного року Але ця 1грн. не запланована і дата договору 30.01.2020р. Як вийти з ситуації?

  Відповісти
 • Наталія
  23 Лютого 2020, 22:09

  План був опублікований помилково на 190 500,00 грн. Закупівля була допорогова на 35 000,00 грн.(опублікований договір та звіт) Чи можливо зменшити план. (Чи можливо план на 190 500,00 грн. відредагувати або зробити новий на меншу суму)?

  Відповісти
 • Люба
  25 Березня 2020, 21:53

  скажіть, де можна пройти покрокове навчання, як правельно здійснювати закупівлі через прозоро?

  Відповісти
 • Юлія
  06 Квітня 2020, 09:09

  Доброго дня) Якшо в січні ми запланували 15000,00 за ДК021:2015 – 30190000-7 без використання системи прозоро і заключивши договір план перевели в статус “оголошено тендер” Потім створили новий план в березні заключили договір (договори) знову перевели план в статус “оголошено тендер”. Чи можна так робити? створювати план на місяць за потреби. Чи краще створити один план і поступово вносити до нього зміни?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   08 Квітня 2020, 17:10

   Доброго дня! Головне при плануванні – правильно визначити потребу на рік по кожному предмету закупівлі. Адже від цього залежить, який тип процедури ви будете обирати та як проводити закупівлі. Щодо того, як краще затверджувати та оприлюднювати плани – законом та нормативними документами не визначено. Але, задля ефективної та зручної роботи із планами – радимо оприлюднювати окремий рядочок плану під кожний договір. В той самий час, річний план оприлюднюється для того, щоб сповістити учасників ринку, що саме ви плануєте закуповувати протягом року. Тому, враховуючи вищезазначене, Замовник самостійно визначає алгоритм планування, виходячи із особливостей власного закупівельного процесу.

   Відповісти
 • Олена
  22 Квітня 2020, 10:50

  Доброго дня. Ми не опублікували план закупівель на 2020 рік, при цьому здійснили ряд закупівель до 19.04.2020 року. Чи треба їх тепер вносити в план, який ми хочемо опублікувати зараз, щоб виправити дане порушення?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   23 Квітня 2020, 17:34

   Закупівля здійснюється відповідно до річного плану закупівель. Згідно з частиною 1 статті 4 ЗУ “Про публічні закупівлі”, річний план оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану. Тобто ви порушили терміни оприлюднення інформації в електронній системі закупівель. Чи оприлюднювати вам плани з порушенням, вирішуєте ви, на власний розсуд.

   Відповісти
 • Ольга
  06 Травня 2020, 11:17

  Відповідно до ст .4 ЗУ “Про публічні закупівлі” закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Згідно із технічним завданням Адміністратора системи “ДП Прозорро” реалізація даного функціоналу така, що зв’язати план можна тільки з однією закупівлею. На жаль, зв’язати один план із декількома закупівлями на сьогоднішній день в системі Прозорро технічно не є можливим.И что делать?Мы не можем знать на перед сколько договоров ,например на тех.проверку приборов и с какими организациями мы заключим,в смете на год запланирована общая сумма,атестация приборов осуществляется в разное время.какой выход?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   08 Травня 2020, 16:45

   Щодо питання зв’язки одного плану з декількома закупівлями – наразі це знаходиться на розгляді у Адміністратора системи “ДП Прозорро”, і можливо, в подальшому буде реалізована така технічна можливість.

   Відповісти
 • Юлия
  21 Травня 2020, 10:35

  Який класифіктор необхідно обрати для придбання господарчих товарів?

  Відповісти
 • Юлия
  21 Травня 2020, 10:37

  Чи можемо ми опублікувати річний план зараз?

  Відповісти
 • Галина
  22 Травня 2020, 17:57

  Усі допорогові закупілі від листопада 2019 року і по даний час відображаються у нашому кабінеті зі статусом “Заплановані”. За жодною з цих закупівель навіть не публікувався звіт. Але закупівлі по ним пройшли. Чи обовязковим є процедура завершення циз закупівель ? І якщо – так, то яким чином? Дякую

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   26 Травня 2020, 17:12

   До 19 квітня, якщо сума за предметом закупівлі на рік не перевищувала 50 тис. грн – публікувати звіт не було обов’язково, тому ви можете лишити плани зі статусом “заплановані” – це не буде порушенням. Після 19 квітня до кожного плану необхідно створювати звіт або інший вид закупівлі в залежності від суми предмету закупівлі. Якщо ви будете створювати закупівлю з плану (або в закупівлі самостійно додавати ідентифікатор плану) – він автоматично набуде статусу “оголошено тендер” та завершувати його не потрібно.

   Відповісти
 • Вікторія
  15 Червня 2020, 10:44

  Добрый день, якщо помилково введена інші дата є можливість редегувати план?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   24 Червня 2020, 16:50

   Якщо ви оприлюднили план і відразу помітили помилку в даті, то його можна редагувати для її виправлення. Якщо відповідно до плану була оголошена закупівля (план і закупівля зв’язані), то в такому випадку план не підлягає редагуванню.

   Відповісти
 • Світлана
  16 Червня 2020, 11:14

  якщо план річний опублікований у січні ,чи можливо використовувати в закупівлі після 19.04.2020року,чи взагалі не брати до уваги січневі плани.так.як при плануванні слід пам”ята:один план-одна закупівля.ти

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   24 Червня 2020, 16:36

   Так, ви можете використовувати плани, які були опубліковані до 19.04.20, якщо вони відповідають чинному законодавству. наприклад, в січні ви публікували план на закупівлю товарів на суму 100 тисяч і обрали вид закупівлі звіт про укладений договір. Зараз на таку суму в загальному випадку потрібно проводити спрощену закупівлю і даний план не може бути використаний (його потрібно скасувати чи редагувати). Якщо ж ви планували відкриті торги на суму 250 тисяч, то такий план відповідає чинному законодавству і ви можете на його основі проводити закупівлю.

   Відповісти
 • Аліна
  25 Червня 2020, 17:18

  Доброго дня! Підкажіть будь ласка, в плані закупівель випадково обрала не той місяць замість травня обрала червень в полі орієнтований початок закупівліЗакупівля пройшла без використання ел. система (сума 1880 грн.) А в звіті про закупівлю без використання ел. системи вказала все вірно травневі дати. Помилку виявила коли вже завершила процедуру.

  Відповісти
  • Аліна
   25 Червня 2020, 18:18

   Це є порушенням?

   Відповісти
  • Мисев Евгений
   30 Червня 2020, 17:56

   Якщо план у вас знаходиться в статусі “Оголошено тендер” – редагувати його на даній стадії можливість відсутня. Якщо ж ви не робили прив’язку до закупівлі і план знаходиться в статусі “Запланований” – в нього можна внести зміни. Проте в системі буде відображатися дата внесення змін і ситуація, коли план редагується після проведення закупівлі є не зовсім коректною.

   Відповісти
 • Світлана
  16 Серпня 2020, 14:44

  Доброго дня. Чи можна опубліковувати план лише тоді, коли опубліковуємо договір. (Щоб план не класти на перед). Дякую

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   19 Серпня 2020, 17:36

   Звертаємо вашу увагу, що план закупівлі повинен бути опублікований в електронній системі раніше за підписання договору.
   Відповідно до ст. 4 Закону України “Про публічні закупівлі” планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Замовник на власний розсуд вирішує, коли йому публікувати план закупівлі: на початку року чи за наявної потреби протягом поточного року.

   Відповісти
 • Галина
  06 Січня 2021, 15:29

  Чи можна створювати допорогову закупівлю за відсутності публікації плану?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   12 Січня 2021, 18:40

   Чисто технічно допорогову закупівлю можна створити без прив’язки до річного плану, але ми радимо вам обов’язково публікувати план. Відповідно до ЗУ “Про публічні закупівлі” – всі закупівлі здійснюються відповідно до річного плану.

   Відповісти
 • Анастасія
  18 Січня 2021, 11:53

  Чи обов’язково оприлюднювати річний план?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   21 Січня 2021, 18:35

   Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України “Про публічні закупівлі” передумовою створення закупівлі є річний план закупівлі, тому публікація плану в електронній системі є обов’язковою.

   Відповісти
 • Олександра
  19 Січня 2021, 12:59

  Підскажіть будь ласка я зараз вноситиму річний план мені його впмсувати по одній закупівлі? Можу я його внести одим файлом

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   21 Січня 2021, 18:36

   Щоб опублікувати декілька планів одночасно ви можете скористатись функціоналом імпорту плану закупівель за допомогою Excel-таблиці. Даний спосіб є альтернативою ручному створенню планів на майданчику. Інструкцію можна переглянути за посиланням.

   Відповісти
 • Лілія
  19 Травня 2021, 15:29

  Чи може бути вказано в одному плані закупівлі декілька різних КЕКВ ? (Придбавається однаковий товар (по однаковому коду ДК), але по різних КЕКВ

  Відповісти
 • Анна
  16 Лютого 2022, 09:55

  Доброго дня! Закупівля по коду ДК 33190000-8 Медичне обладнання та вироби медичного призначення різні, не можу додати код НК 024:2019:.

  Відповісти

Календар заходів

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5