Як «Текстиль-контакт» за 10 днів почав виробляти захисні комбінезони та маски замість одягу

Група компаній «Текстиль-контакт» переорієнтувала три свої фабрики з виробництва одягу на пошиття захисних костюмів та масок, планує самостійно робити бактерицидні тканини та закупити обладнання, яке забезпечить виробам кращий захист від проникнення вірусів.

Про все це в інтерв’ю для EVO.Business розповів Олександр Соколовський, засновник «Текстиль-контакт».

Почали виробляти захисні комбінезони та маски замість одягу

Легку промисловість чекають важкі часи: доходи впадуть, одяг будуть купувати менше. Але у нас, на відміну від ресторанного або туристичного бізнесу, є можливість переорієнтуватися з однієї продукції на іншу.

За десять днів ми перевели три виробництва, які займалися одягом, на пошиття одноразових та багаторазових захисних комбінезонів. Розробили моделі, затвердили технічні умови, отримали дозвіл Державної служби з питань праці, чекаємо санітарно-епідеміологічний сертифікат.

Комбінезони потрібні людям на виробництвах, працівникам ЖЕКів, кур’єрам.

Ми виробляємо 2 тис. одиниць в день. Можемо виробляти й 10 тис., але для цього потрібно залучити додаткові потужності. Якщо буде замовлення на таку кількість, зробимо і це.

Вирішили переорієнтуватися попри те, що фабрики були з замовленнями від західних брендів одягу. Країна виявилася не готова до подібного спалаху вірусу: запасів не було, держрезерв не поповнювався сім років.

Також робимо маски. Медичні продаємо по 8,6 грн, бавовняні – по 9,9 грн. Нічого на них не заробляємо. Завдання – окупити витрати, щоб виробництво не зупинялося.

Бавовняні маски не відносяться до медичних, але поки ринок ненасичений, людям потрібні хоч якісь засоби захисту.

Хочемо самі виробляти бактерицидні тканини

Є проблема з медичним текстилем. Закуповували його в Китаї та Південно-Східній Азії, але зараз логістика дає збої, та багатьом підприємствам не вистачає сировини.

Дефіцит не тільки медичних тканин, але й звичайних, наприклад, плащової тканини з водовідштовхувальними властивостями. Україна залежить від імпорту.

У Чернігові виробляємо 250-300 тис. метрів тканини на місяць. Хочемо налагодити там випуск тканин медичного призначення зі спеціальною обробкою. Вивчаємо наукові розробки, щоб зрозуміти, як надавати тканинам антибактеріологічні властивості.

Якщо вийде, в Україні з’являться власні антивірусні та бактерицидні тканини. Зможемо не стояти в черзі та не залежати від інших виробників.

Із закордонними виробниками важко конкурувати, вони дуже швидко шиють: 2,5 години роботи в Китаї – це рік роботи у нас в країні. Але бачимо, наскільки це важливо. До того ж модифікувати готове виробництво простіше, ніж створювати з нуля.

Наші захисні медичні костюми будуть дешевше, ніж китайські

Ведемо переговори з виробниками обладнання, яке може робити герметичні паяні шви методом ультразвукового зварювання – без використання ниток та голок. Цей метод гарантує кращий захист від проникнення вірусів.

Таке виробництво необхідно сертифікувати в МОЗ. Це непросто, тому що вимоги дуже серйозні. Наприклад, повинен обов’язково бути окремий вхід.

Проект вимагає серйозних інвестицій, але вже є партнери, які готові підтримати.

Захисні медичні костюми коштують дорожче, тому що виробництво займає більше часу. Зараз їх закуповують у Китаї. Коштують вони в три рази дорожче звичайних: $30 замість $10.

У нас комбінезони з паяними швами будуть дешевше, ніж китайські, але дорожче, ніж звичайний захист.

Вивчаємо логістику постачання сировини і можливості виробництв. Устаткування має попит: його хочуть отримати і в Німеччині, і в Америці. Ми поки зарезервували частину обладнання, щоб вирішити ряд фінансових питань.


Джерело: EVO.Business

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5