Як укласти рамкову угоду у системі Prozorro

Рамкова угода – це процедура, яка добре підходить для типових закупівель, що повторюються з року в рік. Рамкова угода дозволяє укласти “попередній” (рамковий) договір на термін до 4 років включно із певним колом учасників (мінімум – 3 учасників), щоб у подальшому під час проведення закупівель певних товарів чи послуг проводити закупівлі швидше та обирати пропозицію одного з попередньо схвалених учасників. Рамкова угода дозволяє спростити проведення типових, повторюваних закупівель.

Етапи роботи з рамковою угодою

 • I етап – відбір постачальників для укладення рамкової угоди в цілому
 • II етап – відбір одного з постачальників для конкретної закупівлі за рамковою угодою (проводиться серед учасників рамкової угоди)

Як проходить підбір постачальників для укладення рамкової угоди в цілому

Публікація оголошення про рамкову угоду

Опублікувати оголошення про закупівлю за рамковою угодою можна в розділі “Публічні закупівлі” у особистому кабінеті державного замовника.

Натисніть на кнопку “Нова закупівля” та у новій сторінці у полі “Тип процедури” виберіть зі списку “Укладення рамкової угоди”.

рамкові-угоди-1етап-zakupki.prom.ua-1

 

Вкажіть вид предмета закупівлі (товари чи послуги).

Додайте інформацію щодо контактної особи та, за необхідності, додаткової контактної особа (двома мовами)

Вкажіть дані про закупівлю:

 • Узагальнена назва предмета закупівлі (двома мовами)
 • Документація закупівлі (завантажте файли за необхідності)
 • Валюта закупівлі
 • Кінцевий термін прийому пропозицій (мінімум 30 днів)

рамкові-угоди-1етап-zakupki.prom.ua-2

 

Очікувану вартість усієї закупівлі вказувати не треба – система її вирахує автоматично як вартість лоту у закупівлі.

Додайте за необхідності нецінові критерії закупівлі та призначте їм вагу. Детальніше про нецінові критерії можна дізнатися за посиланням.

Вкажіть строк, на який укладається рамкова угода (у місяцях, максимум – 48 місяців).

Додайте максимальну кількість учасників, з якими буде укладено рамкову угоду. Ви зможете укласти угоду і з меншою кількістю, ніж вкажете під час оголошення, проте пам’ятайте, що мінімальна кількість – це 3 учасники.

рамкові-угоди-1етап-zakupki.prom.ua-3

Заповніть блок «Електронна тендерна документація». Читайте більше детально, як це зробити в інструкції за посиланням.


Додайте інформацію про лот

Рамкова угода є однолотовою, проте у одному лоті може бути декілька позицій. Додайте інформацію про лот: назву, очікувану вартість, крок зниження ставки. Поля, де є позначка мови, треба заповнювати  українською та англійською.

Оберіть, чи буде необхідним тендерне забезпечення для цієї закупівлі та вкажіть його суму, якщо так.

Товари, роботи та послуги

 • Додайте назву чи опис позиції (двома мовами)
 • Вкажіть кількість та одиниці виміру
 • Виберіть відповідний предмету закупівлі код класифікатора
 • Вкажіть строк поставки/виконання робіт/надання послуг
 • Додайте умови постачання (вкажіть адресу, або поставте прапорець у полі “відповідно до документації”)

Якщо у вас декілька номенклатурних позицій, по яких можуть проводитися окремі відбори(другий етап рамкової угоди), обов’язково зазначте їх усі за допомогою кнопки “Додати позицію”. Після аукціону вам потрібно буде вказати ціну за одиницю по кожній з них.

Ви також можете додати нецінові критерії до кожної окремої позиції.

рамкові-угоди-1етап-zakupki.prom.ua-5

Після додавання усієї інформації натисніть кнопку “Оголосити закупівлю”. Якщо ви пропустите одне з обов’язкових полів, система покаже вам, що саме ви пропустили.

рамкові-угоди-1етап-zakupki.prom.ua-6

Якщо усю інформацію ви додали правильно, оголошення про проведення закупівлі за рамковою угодою відправиться до центральної бази даних ProZorro. Оновіть сторінку, щоб перевірити статус закупівлі та підпишіть оголошення за допомогою електронного підпису (ЕЦП/КЕП).

Прийом пропозицій в оголошенні про закупівлю за рамковою угодою

Після публікації оголошення про проведення закупівлі за рамковою угодою переходить у статус “Прийом пропозицій”. Цей етап має тривати як мінімум 30 календарних днів. Постачальники у цей час аналізують ваше оголошення та готують пропозиції. Під час перших 20 днів етапу постачальники також зможуть ставити вам запитання та звертатися за роз’ясненнями.

Ви зможете вносити зміни до оголошення у будь-який час прийому пропозицій. Постачальники, що вже подали пропозиції, отримають повідомлення про зміни. Проте якщо ви додасте зміни менш ніж за 7 днів до завершення прийому пропозицій, вам необхідно буде подовжити цей етап таким чином, щоб до його завершення залишалось не менш ніж 7 днів.

Після того, як прийом пропозицій завершиться, оголошення перейде на етап прекваліфікації.

Етап прекваліфікації в оголошенні про закупівлю за рамковою угодою

На етапі прекваліфікації замовник вирішує, чи допустити учасників, які подали пропозиції, до аукціону на пониження. Пропозиції мають перевірятися на відповідність кваліфікаційним критеріям згідно зі статтями 16 та 17 закону “Про публічні закупівлі”.

рамкові-угоди-1етап-zakupki.prom.ua-7

Якщо у оголошення про рамкову угоду подали пропозиції менше 3 учасників, вона набуває статусу “Не відбулася”.

Щоб оцінити пропозиції учасників, необхідно перейти на сторінку закупівлі, а звідти – на сторінку лоту.

Замовнику на прекваліфікації стають доступними усі елементи пропозицій учасників, окрім ціни.

 

Щоб оголосити свої рішення щодо допуску до аукціону на пониження, оцініть пропозиції кожного учасника та натисніть кнопку “Підтвердити” або “Відхилити”.

Форма для підтвердження пропозиції учасника

Форма для відхилення пропозиції учасника

Як виглядає список учасників після оголошення рішення по кожному учаснику

Для завершення прекваліфікації сформуйте протокол розгляду.

Далі починається період оскаржень щодо рішень про допуск до аукціону. Він триває 5 днів. Якщо хтось із учасників подасть скаргу до АМКУ, закупівля буде призупинена до винесення рішення щодо скарги. Якщо АМКУ задовольняє скаргу, вам необхідно знову завантажити рішення по кожному з учасників.

Коли завершується період оскаржень на прекваліфікації, оголошення про рамкову угоду переходить на етап аукціону на пониження.

Аукціон на пониження у рамковій угоді

Як і в інших видах закупівель, аукціон призначається автоматично на обраний системою день та час та проходить у 3 раунди. Детальніше про аукціон на пониження можна прочитати за посиланням.

На відміну від інших процедур у системі ProZorro, в аукціоні рамкової угоди переможцем вважається не один учасник, а та кількість учасників із найменшими цінами, яку замовник вказав як максимальну під час публікації оголошення.

Після завершення аукціону оголошення щодо рамкової угоди переходить до етапу кваліфікації.

Етап кваліфікації у рамковій угоді

У рамковій угоді на розгляд замовника попаде та кількість учасників із найменшими цінами, яку замовник вказав як максимальну під час публікації оголошення.

Під час етапу кваліфікації вам необхідно розглянути пропозиції учасників, що стали переможцями етапу аукціону, схвалити чи відхилити їх. Розглядати пропозиції ви можете у будь-якій послідовності.

Якщо ви відхилите одного з постачальників, що став переможцем етапу аукціону, система запропонує вам наступного із найнижчою ціною.

Якщо ви захочете повернути на кваліфікацію постачальника, чию пропозицію раніше відхилили, вам буде необхідно знову завантажити рішення щодо кваліфкації по кожному з учасників-переможців етапу аукціону.

рамкові-угоди-1етап-zakupki.prom.ua-13

Проте якщо після розгляду пропозицій схвалення отримають менше 3 учасників, закупівля набуде статусу “Не відбулася”.

Перелік можливих підстав відхилення учасника:

 • Учасник не відповідає кваліфікаційним критеріям, установленим в тендерній документації
 • Наявні підстави для відхилення тендерної пропозиції, зазначені у статті 17 і частині сьомій статті 28 Закону України «Про публічні закупівлі
 • Тендерна пропозиція не відповідає вимогам тендерної документації
 • Переможець відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю
 • Переможець не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону, або надані документи не підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону

Після того, як ви приймете рішення щодо усіх постачальників, що перебувають на розгляді, необхідно натиснути кнопку “Завершити кваліфікацію”.

рамкові-угоди-1етап-zakupki.prom.ua-14

Оголошення про угоду набуває статусу “Етап кваліфікації (період оскарження)”. У цей час постачальники-переможці етапу аукціону мають завантажити до пропозиції документи, що підтверджують відсутніть підстав для відхилення пропозиції та можуть подати скаргу до АМКУ.

Підписання та активація рамкової угоди

Після етапу кваліфікації та оскаржень закупівля набуде статусу “Пропозиції розглянуті”. Це – етап підписання та активації угоди. Згідно з порядком про проведення рамкових угод, цей етап може тривати до 45 днів.

Згідно з порядком про проведення рамкових угод, у перші 5 днів цього етапу учасники мають завантажити до своїх пропозицій документи, де буде вказана ціна за одиницю по кожній з позицій угоди. Після завершення цих 5 днів замовник має розглянути додані учасниками документи з цінами за одиницю, та внести ці ціни до системи.

Щоб прийняти рішення по кожному з учасників, на сторінці лоту необхідно зайти у розділ “Інформація за рамковою угодою”.

 

 

У вікні, що відкриється, необхідно вказати ціну та натиснути кнопку “Зберегти”. Ціни у цьому вікні повинні співпадати з тими, які  постачальники на етапі кваліфікації додавали до своїх пропозицій.

рамкові-угоди-1етап-zakupki.prom.ua-15

Якщо під час кваліфікації учасник не додав до пропозиції документ з ціною за одиницю, його можна відхилити.

рамкові-угоди-1етап-zakupki.prom.ua-17

Наступний крок – активація рамкової угоди. Необхідно вказати номер, дату підписання та термін дії рамкової угоди, а також завантажити файл з договором (наприклад, сканована копія).

рамкові-угоди-1етап-zakupki.prom.ua-18

Рамкова угода активована. Як проводити закупівлі за рамковою угодою, читайте за посиланням.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5