Як відбувається етап аукціону на пониження у державних закупівлях

Подивіться відеоурок про те, як брати участь у аукціоні на пониження або прочитайте докладну інструкцію нижче.


Аукціон на пониження або редукціон — це аукціонні торги, що проводяться за принципом пониження ціни. У державних закупвлях цей етап присутній при проведенні допорогових закупівель, надпорогових (що також називаються “Відкриті торги”) та конкурентного діалогу (детальніше про типи державних закупівель читайте за посиланням). Механізм проведення редукціону однаковий для всіх перелічених процедур.

Загальні відомості про аукціон:

 • Дата та час аукціону на пониження ціни призначаються системою автоматично на робочий день та час.
 • До початку аукціону кількість поданих тендерних пропозицій не розкривається.
 • Аукціон складається з трьох етапів (раундів).
 • Після завершення аукціону відкривається інформація про учасників та всі надані документи для проведення кваліфікації.

Спробуйте наш Тренажер аукціонів – робіть вашу ставку в тестовому режимі та тренуйтесь, щоб вигравати у справжніх аукціонах.

Модуль аукціону активується у разі, якщо в закупівлю подана мінімально необхідна кількість пропозицій. У допорогових закупках, відкритих торгах та переговорній процедурі для потреб оборони – це 2 учасники. У разі конкурентного діалогу – це 3 учасники.

Якщо жоден учасник не подав пропозицію – система автоматично переводить закупівлю в статус «Торги відмінено» та модуль аукціону не активується.

Якщо кількість пропозицій від учасників менша мінімально необхідної, то у допорогових закупівлях та переговорній процедурі для потреб оборони ви одразу переходите до етапу кваліфікації, а у відкритих торгах чи конкурентному діалозі – закупівля автоматично відміняється.


Важливо знати!
Перед аукціоном ознайомтесь з мінімальним кроком зниження ціни пропозиції, яку замовник вказує під час публікації оголошення про закупівлю. На надпорогових мінімальний крок не регламентований. На допорогових закупівлях крок зазвичай знаходиться в межах 0,5-3% від очікуваної вартості закупівлі. А на закупівлях, що відбуваються за переговорною процедурою для потреб оборони, крок становить не менше 1% очікуваної вартості.

Ціну пропозиції можна залишати без змін або знижувати на крок аукціону стосовно СВОЄЇ попередньої ставки. Учасник може знижувати ціну в будь-якому раунді або ж в жодному.

Також зверніть увагу: з метою коректного відображення інформації у вашому браузері під час участі в аукціоні радимо відключати програми-блокератори, VPN, а також автоматичний переклад сторінки від Google.


Посилання на аукціон знаходиться на сторінці закупівлі. Для участі в аукціоні необхідно перейти за посиланням з особистого кабінету. У разі переходу з публічної сторінки за аукціоном можна буде лише спостерігати.

За посиланням відкриються умови проведення аукціону, які потрібно прийняти для подальшої участі.

На сторінці аукціону показано час до кожної наступної дії – до початку аукціону, наступної ставки учасника та завершення.

Замовник та учасники не можуть бачити назв інших учасників до завершення аукціону та розрізняють їх за номерами: “Учасник №1”, “Учасник №2” і т.д. Самі учасники можуть ідентифікувати лише власну пропозицію (позначена “Ви”) та мають можливість її коригувати, зменшуючи ціну.

Аукціон проходить в три раунди, протягом кожного з яких учасники мають по дві хвилини на зменшення своїх ставок.

Перед першим раундом аукціону на його сторінці відображаються початкові ставки. Першим робить ставку учасник з найбільшою сумою пропозиції, останнім – з мінімальною.

Як тільки настає черга учасника робити ставку, знизу екрану з’явиться поле для введення ціни пропозиції. Система підкаже яке мінімальне зниження ціни можливе, зважаючи на крок аукціону.

Ставку можна знизити до вказаної або меншої суми чи залишити без змін. Для того, щоб залишити ставку без змін необхідно пропустити хід.

До завершення відведеного на хід часу ставку можна змінити або відмінити. Але після публікації та переходу ходу до наступного учасника, ставку змінити не можна. В разі помилки підвищити ставку в наступному раунді буде не можливо.

Після завершення кожного раунду виводяться всі ставки учасників, виділяються змінені ставки та мінімальна ставка.

Нарешті, після завершення третього раунду оголошуються результати аукціону та розкриваються назви компаній постачальників. Етап аукціону завершується. Закупівля переходить до етапу кваліфікації.

Проведення аукціону з неціновими критеріями оцінки

У закупівлі з неціновими критеріями оцінки аукціон проводиться за приведеною ціною. При цьому учасник бачить приведену ціну учасників-конкурентів і приведену та повну ціну власної пропозиції.

Під час редукціону учасник може вводити або повну ціну, або приведену, обрахунок приведеної буде виконуватися автоматично на основі підвищуючого коефіцієнта, який отримав учасник в момент подання пропозиції.

Після його завершення розкриваються всі фактичні ціни учасників і їх коефіцієнти корекції. Договір між замовником та учасником підписується за фактичною ціною.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (14)

 • Процедура двоетапних тендерів | Zakupki.education
  04 Квітня 2017, 17:14

  […] Проходження аукціону для всіх процедур є однаковим. Детально прочитати можна тут: Як відбувається електронний аукціон. […]

  Відповісти
 • Як взяти участь в державних закупівлях ProZorro
  04 Липня 2017, 13:21

  […] Сплануйте свою участь в редукціоні, стратегію пониження цінової пропозиції та її нижню межу. Читайте: Як відбувається електронний редукціон.  […]

  Відповісти
 • Конкурентний діалог у публічних закупівлях: коли застосовувати та як оголошувати - Zakupki.education
  10 Січня 2019, 12:55

  […] цінові пропозиції, беруть участь у звичайному “аукціоні на пониження”, після чого закупівля переходить на етап […]

  Відповісти
 • Як укласти рамкову угоду у системі ProZorro: інструкція для замовника - Zakupki.education
  12 Березня 2019, 21:47

  […] Як і в інших видах закупівель, аукціон призначається автоматично на призначений системою день та час та проходить у 3 раунди. Детальніше про аукціон на пониження можна прочитати за посиланням. […]

  Відповісти
 • Як провести закупівлю за рамковою угодою, змінити рамкову угоду та виключити учасника: інструкція для держзамовника - Zakupki.education
  12 Березня 2019, 22:32

  […] Як і в інших видах закупівель, аукціон призначається автоматично на призначений системою день та час та проходить у 3 раунди. Детальніше про аукціон на пониження можна прочитати за посиланням. […]

  Відповісти
 • Список інструкцій та порад для державних замовників - Zakupki.education
  20 Березня 2019, 14:35

  […] ・Як відбувається електронний аукціон […]

  Відповісти
 • Список інструкцій та порад для постачальників (державні та комерційні закупівлі) - Zakupki.education
  20 Березня 2019, 14:44

  […] ・Як відбувається електронний аукціон […]

  Відповісти
 • Як брати участь у закупівлях за рамковими угодами: інструкція для постачальника - Zakupki.education
  22 Березня 2019, 12:53

  […] Як і в інших видах закупівель, аукціон призначається автоматично на призначений системою день та час та проходить у 3 раунди. Детальніше про аукціон на пониження можна прочитати за посиланням. […]

  Відповісти
 • Ольга
  30 Березня 2020, 22:41

  Чем регламентируется время квалификации? Если участник победил, он на этапе квалификации обязан подать предложение по результатам аукциона и добавить другие документы. Однако заказчик в любое время может прекратить квалификацию? если нет – то чем регламентируется?

  Відповісти
 • Yuriy
  31 Серпня 2020, 17:50

  Привіт! Навіщо конкуренту (учаснику №1) бачити мою понижуючу ціну в кожному раунді, адже конкурент (учасник №1) може зменшити ціну на 1 грн. від моєї?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   09 Листопада 2020, 18:35

   Порядок зниження своїх цінових пропозицій у першому раунді аукціону формується в залежності від вашої початкової пропозиції, із якою ви подались у закупівлю. Першим знижується учасник, що подав найбільшу цінову пропозицію у тендер, останнім – учасник що подав найменшу. Таким чином механіка аукціону передбачає перевагу для учасника, чия пропозиція була найнижчою. У наступних раундах порядок зниження формується за таким же принципом, відповідно до результатів попереднього раунду – першим знижується учасник з найбільшою пропозицією, останнім – з найменшою. Зниження ставки відбувається відносно вашої попередньої ставки, не ставки інших учасників.

   Відповісти
 • Борис
  26 Лютого 2021, 18:08

  Добрий день! Яка послідовність робити ставки на аукціоні якщо всі три учасника дали однакову початкову суму пропозиції?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   04 Березня 2021, 15:30

   Добрий день. Якщо всі три учасники подали цінові пропозиції з однаковою сумою, першу ставку на аукціон робить той учасник, який останній подав свою пропозицію до закупівлі. Тобто, в цій ситуації, учасник перший подав – останній робить ставку, останній подав – перший робить ставку.

   Відповісти

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1