Як внести зміни до річного плану закупівель

Одне з найпоширеніших питань серед замовників, які працюють із закупівлями Prozorro, стосується змін до річного плану. У цій статті ви дізнаєтеся, як внести зміни до річного плану та деякі важливі нюанси, на які варто звернути увагу. 

Yak vnesti zmini do richnogo planu zakupivel v Prozorro - Zakupki.Education

Як відбувається планування закупівель

Відповідно до чинного законодавства процедуру закупівлю необхідно здійснювати згідно з річним планом. 

На практиці планування закупівель відбувається наступним чином: 

 • спочатку тендерний комітет або Уповноважена особа (УО) затверджує річний план;
 • потім впродовж 5 днів відповідальна особа публікує річний план в системі Prozorro.

Коли ви публікуєте річний план (або вносите зміни до нього), пам’ятайте про обов’язкове накладання ЕЦП/КЕП.

Два способи, як внести зміни до річного плану

 1. Відредагувати вже існуючий річний план. При цьому краще зафіксувати зміни у протоколі тендерного комітету або УО. Навіщо це потрібно? Справа в тому, що в системі Prozorro не зберігається історія змін у річному плані. 
 2. Створити новий рядок плану. 

 

Іноді державний замовник може опинитися у такій ситуації. 

“Що робити, якщо я планував провести закупівлю, вніс її до річного плану, а вона не відбулася, бо не було достатньої кількості учасників. Мені треба відредагувати рядок плану, що вже є, чи створити новий?”

Законом передбачено, що закупівля проводиться відповідно до плану. Отже, за конкретним планом вже була оголошена закупівля, однак вона не відбулася за відсутності достатньої кількості учасників. 

Тому замовнику потрібно повторно оголосити закупівлю, але перед цим обов’язково опублікувати новий рядок плану. 

Видалення позицій з річного плану

“Що робити, якщо я планував купити певний товар, вніс його до річного плану, опублікував, а через деякий час ситуація змінилася, і купувати його більше не треба?”

У цій ситуацій необхідно скасувати план. 

Наостанок: корисні посилання

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (11)

 • Галина
  22 Липня 2020, 10:09

  Дякую.

  Відповісти
 • Нина
  22 Січня 2021, 20:51

  Есди в годовом пдане закупок указали 2020 год ошибочно, надо 2021, тендер уде состоялся и подписпли договор, кае теперь внести изменения, что прцедура запланирована на 2021 год

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   26 Січня 2021, 18:14

   На жаль, внести зміни в план після оголошення тендеру – неможливо. В такій ситуації можемо порадити створити внутрішній протокол з описом механічної помилки в плані, щоб у вас було пояснення на випадок питань від контролюючих органів.

   Відповісти
 • Екатерина
  27 Січня 2021, 23:02

  Подскажите пожалуйста. Я выложила два годовы плана закупок по воде по разным ДК , а договор у меня один, но сумма Та же, что и по двум планам. Как мне выложить в Прозорро отчёт о заключении договора? Могу ли я после заключения договора внести изменения в план, например совместить два плана в один по другому ДК?Как мне теперь поступить?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   29 Січня 2021, 17:37

   Добрий день.У разі, якщо у вас в договорі 2 предмета закупівлі за різними ДК, то вам необхідно оприлюднити 2 плани (як ви це і зробили), та 2 звіти про договір. Сума кожного договору, яку ви будете зазначати в кожному звіті, має відповідати вартості закупівлі за окремим ДК. Загальну суму договору в системі вказувати не потрібно. Номер договору, дата укладення та строк дії будуть однакові в кожному звіті. Сканований файл договору можна завантажити в кожний звіт, або ви маєте можливість оприлюднити звіт без цього файлу договору (згідно із Законом – завантаження файлу не є обов’язковим). Звертаємо увагу, що об’єднувати різні ДК в один план або звіт технічно неможливо. Детальніше за цим питанням можна прочитати у листі-роз’ясненні Мінекономіки № 3304-04_28729-06 від 05.05.2020.

   Відповісти
 • marianahanets@yahoo.com
  15 Лютого 2021, 18:21

  як зробити зміни в річному плані на майданчику помилка в грошах не та сума

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   16 Лютого 2021, 18:23

   Якщо до відповідного плану ще не було створено закупівлю, ви можете:
   1) або відредагувати план (в вашому плані має бути кнопка “редагувати”), зберегти зміни та повторно підписати КЕП.
   У разі внесення змін таким чином – початковий варіант плану не буде відображатись , в системі залишиться лише кінцевий варіант внесених змін).
   2) можете просто створити новий план з коректною сумою. Попередній план можна не змінювати , або, за бажанням – можна його скасувати, зазначивши причину скасування, що було допущено помилку.
   Також радимо додатково створити протокол про внесення змін до плану (можна описати що це відбувається в зв’язку з помилкою), але завантажувати його в систему не потрібно.
   У разі, якщо до відповідного плану вже було створено закупівлю, і план має статус “Оголошено тендер”, тоді, на жаль, технічної можливості внести зміни до плану вже не буде.

   Відповісти
 • Михайло
  28 Лютого 2021, 01:58

  Доброго вечора. Скажіть будь ласка, якщо заклад уклав договір на харчування на 49 тис.грн. (за цим договором операції не проводили )але виникла потреба в розірванні цього договору. Чи можемо ми внести зміни у річний план та підписати новий договір на 49 тис. грн без проведення спрощеної процедури?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   04 Березня 2021, 15:29

   Добрий день. Якщо за вашим кодом ДК 021:2015 загальна вартість не перевищує за рік 50 тис. грн, то так. Передумовою для цього має бути фактичне розірвання нинішнього договору та відображення цього в системі. Але якщо у вас відбулась зв’язка договору з планом, то повторно ви його використати не зможете. Тому необхідно публікувати новий план, та на підставі нього публікувати вже нову закупівлю без використання електронної системи.

   Відповісти
 • Влад
  06 Вересня 2021, 20:28

  При спрощеній закупівлі, створив план, але не вказав код КЕКВ, та оголосив закупівлі, оприлюднивши оголошення. Чи можна внести зміни у план, зазначити код КЕКВ? І що робити, якщо при укладанні прямих договорів, також в плані не вказав код КЕКВ. Процедура публікації звіту завершена повністю? Дякую

  Відповісти
  • b.dontsov
   15 Вересня 2021, 10:02

   Добрий день!
   Оскільки відповідно до ст. 4 ЗУ “Про публічні закупівлі” закупівля здійснюється відповідно до річного плану, то всі дії замовника щодо публікації та внесення змін до плану мають завершитися до моменту оголошення закупівлі. Наразі можливість внести зміни до планів відсутня.

   Відповісти