Як заповнити “Електронну тендерну документацію”

Текстова інструкція оновлена 16 грудня 2020 року. 

Подивіться відео та прочитайте інструкцію, щоб швидко розібратися, як заповнювати “Електронну тендерну документацію”. 

Зміст інструкції

Система публічних закупівель Prozorro розвивається, і поступово усі тендерні вимоги до учасників перейдуть в електронний формат.

В ч.1 ст.17 ЗУ “Про публічні закупівлі” є 13 критеріїв. Якщо учасник не відповідає хоча б одному з них – його пропозиція підлягає відхиленню. Замовник сам повинен перевірити відповідність учасника більшості з цих критерії використовуючи відкриті реєстри. Самостійно ж учасник під час подання своєї пропозиції повинен підтвердити, що він:

 • як фізична або посадова особа не був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку (п. 5-6, ч.1, ст. 17);
 • не притягувався до відповідальності  за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми (п. 12, ч.1, ст. 17);
 • не має заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), крім випадку, якщо такий учасник здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості (п. 13, ч.1, ст. 17).

При цьому, Закон не містить вказівок щодо способу підтвердження вищевказаної інформації. Як показує практика, більшість замовників просили завантажити довідку в довільній формі, у якій учасник гарантує відсутність підстав для відхилення по статті 17 Закону.

З 4 грудня 2020 року таке підтвердження потрібно робити шляхом заповнення електронних полів під час подачі пропозиції до закупівлі.

Це стосується наступних типів процедур:

 • відкриті торги;
 • відкриті торги з публікацією англійською мовою;
 • конкурентний діалог 1-ий етап та 2-ий етап;
 • конкурентний діалог з публікацією англійською мовою 1-ий етап та 2-ий етап;
 • відкриті торги для закупівлі енергосервісу (esco);
 • укладання рамкової угоди.

Ми розуміємо, що це нововведення може дещо “злякати”, але не хвилюйтеся. У цій інструкції ми допоможемо вам в усьому розібратися. 

Спочатку ми покажемо загальну логіку заповнення, потім розберемо особливості декількох критеріїв та внесення змін. 

Електронна тендерна документація: загальний огляд

Отже, з’явився новий блок інформації, який називається “Електронна тендерна документація”. Він знаходиться на сторінці створення закупівлі після “Умов оплати”.

“Електронна тендерна документація” містить 9 критеріїв (в них входять 13 підстав для відхилення тендерної пропозиції відповідно до ч.1 ст. 17 ЗУ “Про публічні закупівлі”), а також “Мова (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції”:

 1. Вчинення злочинів, учинених з корисливих мотивів
 2. Вчинення економічних правопорушень
 3. Вчинення корупційних правопорушень
 4. Вчинення правопорушень, пов’язаних з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
 5. Заборгованість зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів)
 6. Порушення справ про банкрутство
 7. Виявлення факту зв’язку учасника з іншими учасниками процедури або замовником
 8. Виявлення факту наміру впливу на прийняття рішення замовника
 9. Наявність інших підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі

Кожен критерій містить назву та опис. Тут міститься інформація про один або декілька випадків для відхилення тендерної пропозиції відповідно до ч.1 ст. 17 ЗУ “Про публічні закупівлі” (далі – стаття 17). 

Наприклад, в статті 17 є дві підстави для відхилення (пункти 5 та 6) при правопорушеннях вчинених з корисливих мотивів. Тому критерій має узагальнену назву “Вчинення злочинів, учинених з корисливих мотивів”, а в полі “опис” вже приведений повний текст відповідно до Закону.

Далі кожен критерій має одну або декілька груп. Як зазначалося вище, в статті 17 щодо правопорушень з корисливих мотивів є два пункти: 

 • п. 5 – коли правопорушення здійснила фізична особа, яка є учасником процедури закупівлі; 
 • п. 6 – коли правопорушення здійснила службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію.

Тому в цьому критерії на майданчику буде дві групи: перший – для фізичної особи, другий – для службової.

Усі розділи, які ми розглядали вище, містять текст відповідно до статті Закону. Вони не підлягають редагування і замовнику нічого не потрібно туди вносити. 

Далі ми розглянемо, як вимагати підтвердження по даним критеріям.

Як вносити інформацію та коли взагалі потрібно це робити

Як було сказано раніше, Закон вимагає від учасника  під час подання пропозиції до закупівлі обов’язково підтвердити відсутність підстав для відхилення по 3 критеріях. Проте на практиці зараз все реалізовано таким чином, що учасник повинен підтвердити відсутність підстав для відхилення по всім пунктам. Під час подання пропозиції зробити це можна одним із трьох способів:

 • просто поставити позначки у відповідних полях:

 • заповнити електронне поле текстом, який вимагає замовник:

 • завантажити документ (наприклад, заяву у довільній формі):

Який спосіб підтвердження вимагати – замовник вирішує самостійно. Ще раз наголошуємо, що Закон не містить вимог щодо обов’язкового завантаження документів учасниками (не плутати з переможцем) на підтвердження пунктів по статті 17. Тому ми не рекомендуємо безпідставно вимагати зайвих документів, тим самим ускладнювати закупівлю.

Якщо замовнику підходить перший спосіб підтвердження (коли учасник просто поставить позначку у відповідному полі) – при створенні закупівлі взагалі не потрібно нічого робити в новому розділі “Електронна тендерна документація”(є одне виключення щодо антикорупційної програми, яке ми розглянемо нижче).

Якщо ж замовник все таки хоче отримати від учасника текст чи документ – нижче ми розглянемо, що для цього необхідно зробити. 

В кінці кожної групи є кнопка “Додати спосіб підтвердження”

Натиснувши на цю кнопку замовнику потрібно заповнити три поля. Перші два необов’язкові, а саме:

Назва способу підтвердження – тут можна коротко вказати інформацію щодо способу підтвердження (наприклад – “Довідка про несудимість”)

Опис способу підтвердження – тут потрібно вже більш детально описати, яку саме інформацію ви вимагаєте від постачальника, в якому форматі і т.д.

Далі потрібно заповнити обов’язкове поле Форма подачі підтвердження, а саме: з випадаючого списку необхідно обрати “Документ” або “Заява”.

Якщо ви виберете “Документ”, то це означає, що постачальник для підтвердження інформації, зазначеної у даному полі, повинен буде прикріпити файл (у форматі pdf, doc та інше). 

Якщо ви виберете “Заява”, то це означає, що постачальник для підтвердження інформації, зазначеної у даному полі, повинен буде заповнити текстове поле. Ось, як це буде виглядати у постачальника:

Ви самостійно вирішуєте, яку форму підтвердження відповідності вибрати. 

Зверніть увагу: по кожній вимозі у критерії ви маєте можливість додати максимум 2 способи підтвердження (документ та заява).

Наприклад, ви можете зазначити інформацію щодо завантаження довідки про відсутність заборгованості, обравши Форму подачі підтвердження – “Документ”. Потім ще раз натиснувши кнопку “Додати спосіб підтвердження” встановити ще одну вимогу з типом “Заява”. 

Таким чином постачальнику в одному полі потрібно буде завантажити документ, а в іншому – написати запитуваний замовником текст. Проте робити це необов’язково. Достатньо заповнити тільки 1 спосіб підтвердження.

За власним бажанням, замовник також може додати будь-який документ (наприклад, зразок довідки, яку повинен завантажити постачальник)

Зверніть увагу: документи, які ви завантажуєте в цьому блоці, будуть відображатися в загальному блоці “Документація до закупівлі”. У разі, якщо ви завантажили документ помилково, видалити його потрібно саме з загального блоку  з документацією.

Особливість критерію “Заборгованість зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів)”

Зверніть увагу, що у даному критерії є дві групи вимог:

 • Учасник підтверджує, що він не має заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів)
 • Учасник підтверджує, що він має заборгованість зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів)

У другому випадку, навіть якщо замовник не буде редагувати цей  критерій,  учасник повинен буде обов’язково заповнити наступні поля:

 • Сума існуючої заборгованості;
 • Характер існуючої заборгованості;
 • Причина виникнення існуючої заборгованості;
 • Та погодитись з пунктом “Учасник здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника”.

При цьому замовник може додатково встановити спосіб підтвердження до кожного з вищезазначених пунктів. Для цього в полі Опис способу підтвердження напишіть, які саме дані вам необхідні.

Наприклад, запросити лист у довільній формі (форма подачі підтвердження “Документ”) з поясненням причини виникнення існуючої заборгованості. Але знову закликаємо без підстав не ускладнювати закупівлю та не вимагати зайвих документів.

Особливість критерію “Наявність інших підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі”

У даному критерії є три групи вимог. Зверніть увагу на другу групу, яка називається “Юридична особа, яка є учасником процедури закупівлі (крім нерезидентів), має антикорупційну програму чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) або робіт дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень (у тому числі за лотом)”.

Якщо ви оголошуєте закупівлю на суму, що дорівнює або перевищує 20 мільйонів гривень (у тому числі за лотом), тоді вам необхідно додати спосіб підтвердження по цій вимозі. Якщо менше – необхідно цю вимогу вимкнути. Для цього натисніть на зелений перемикач і переконайтеся, що статус змінився на “Деактивований”.

Особливість критерію “Мова (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції”

У даному пункті вся інформація вказується автоматично. Нічого вносити сюди не потрібно. 

Забезпечення пропозиції та виконання договору

Ми підготували для вас окрему інструкцію, з якої ви дізнаєтеся, як зазначати інформацію про забезпечення пропозиції та виконання договору.

Внесення змін у блок “Електронна тендерна документація”

Ви можете редагувати поля, тільки якщо закупівля знаходиться в статусі “Прийом пропозицій”.

При цьому редагувати можна тільки такі поля:

 • Назва способу підтвердження
 • Опис способу підтвердження
 • Форма подачі підтвердження (документ або заява)
 • Попередньо завантажений до закупівлі документ. Якщо документа раніше не було – його можна додати.

Внесення таких змін автоматично переводить пропозиції, подані до моменту зміни, в стан “Потребує підтвердження”.  

Тобто постачальник  має зайти в систему, перевірити змінену інформацію і підтвердити дійсність своєї пропозиції, оновити її чи відкликати.

Після того, як ви заповнили “Електронну тендерну документацію”, переходьте до блоку “Товари, роботи чи послуги”. 

Наостанок, у зв’язку з реалізацією електронних полів, радимо вам переглянути ваш шаблон тендерної документації та, за потреби, редагувати частину про підтвердження учасниками відсутності підстав по статті 17. Наприклад, можна використати наступний текст:

“Для учасників: Інформація про відсутність підстав, визначених у статті 17 Закону, надається учасниками відповідно до вимог зазначених у відповідних електронних полях в електронній системі закупівель та в порядку визначеному електронною системою закупівель. Учасник процедури закупівлі, подаючи свою тендерну пропозицію, підтверджує відсутність підстав, передбачених частиною першою статті 17 Закону шляхом заповнення відповідної інформації в електронній системі закупівель та/або завантаження відповідних документів у разі встановлення такої вимоги” 

Ось і все. У цій інструкції ми розібрали з вами, як заповнювати “Електронну тендерну документацію”. Бажаємо вам успішних закупівель на майданчику Zakupki.Prom.ua. 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (8)

 • Наталія
  08 Грудня 2020, 23:09

  Вимога Вчинення злочинів, учинених з корисливих мотивів у Вас внесене в вимагається замовником і не вимагається до заповнення тому вважаю що віднесення Вчинення злочинів, учинених з корисливих мотивів відповідно до частини 4 статті 17 Закону – Замовник не вимагає від учасників документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 7 частини першої цієї статті помилкове відредагуйте запис

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   17 Грудня 2020, 18:20

   Дякуємо за зауваження. Інструкцію відредагували)

   Відповісти
 • Анонім
  20 Грудня 2020, 20:39

  А навіщо ви залишили можливість видаляти інші вимоги,окрім наявності антикорупційної програми, в критерії “Наявність інших підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі”?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   24 Грудня 2020, 16:28

   Річ у тім, що функціонал розроблено відповідно до технічного завдання Адміністратора системи ДП “ПРОЗОРРО”.

   Відповісти
 • Алла
  25 Січня 2021, 10:29

  Якщо Замовнику достатньо просто позначки у відповідних полях, то не потрібно нічого вибирати в електронній формі ТД?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   26 Січня 2021, 18:13

   Так, якщо позначки достатньо – вибирати щось в полях ЕТД замовнику не потрібно. Єдине, зверніть увагу, якщо ви оголошуєте закупівлю на суму менше 20 мільйонів гривень, тоді вам необхідно видалити вимогу про наявність антикорупційної програми у блоці “Наявність інших підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі”. Більше нічого робити не потрібно.

   Відповісти
 • анонім
  26 Липня 2021, 14:29

  нічого не зрозуміло що туди треба писати , в нашій країні все як завжди , усе через одне місце. перш ніж щось оновити навчіть користувачів що саме там треба писати та вимагати , для мене плутанина і нічого корисного з цтого оновлення, зайвий г*морой для кожної закупівлі

  Відповісти
  • b.dontsov
   27 Липня 2021, 09:02

   Доброго дня!
   Прохання повідомити що саме не зрозуміло?

   Відповісти

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1