Як зазначити інформацію про забезпечення пропозиції та виконання договору

З 16 квітня 2021 року необхідно по-новому вказувати інформацію про:

 • забезпечення тендерних пропозицій
 • забезпечення виконання умов договору. 

Це стосується наступних процедур:

 • відкриті торги
 • відкриті торги з публікацією англійською мовою
 • спрощена /допорогова закупівля
 • публічна закупівля енергосервісу

Отже, давайте розглянемо, як це робити на практиці.  

Як зазначити інформацію про забезпечення пропозиції

 1. При створенні закупівлі у блоці “Інформація про закупівлю” поставте відмітку “Присутнє забезпечення”

 

2. У полі “Сума” вкажіть потрібну суму забезпечення тендерної пропозиції. Якщо ви закуповуєте товари або послуги – сума забезпечення не повинна бути більше 3% очікуваної вартості закупівлі, а якщо роботи – не більше 0,5%.

Валюта зазначається автоматично відповідно до тієї, яку ви обрали при заповненні очікуваної вартості.

3. Після того, як ви вказали суму, у розділі “Електронна тендерна документація” автоматично з’явиться критерій – “Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій”. Натисніть “Відкрити та заповнити”.

4. Поле “Назва вимоги” вже буде автоматично заповнено.

5. Заповніть поле “Опис вимог”.

Зазначена у цьому полі інформація буде відображена у формі оголошення, яка автоматично формується системою. Відповідно до ЗУ “Про публічні закупівлі”, в оголошенні, зокрема має бути така інформація: розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати).

Розмір ви вказували раніше, тому тут вам потрібно обов’язково прописати вид (банківська гарантія, страхова гарантія або гарантія фінансових установ) та умови надання.

6. Натисніть “Додати спосіб підтвердження”.

Після цього перед вами розкриється блок інформації. Поля з назвою та описом способу підтвердження можете не заповнювати. Інформація з них не буде відображатися у формі оголошення. Але її буде бачити постачальник під час подання своєї пропозиції. Тому, за бажанням, можете зазначити тут будь-яку потрібну, на ваш погляд, інформацію для учасників.

В полі “Форма подачі підтвердження” з випадаючого списку оберіть “Документ”. За бажанням ви можете прикріпити будь-які файли (наприклад, шаблон якоїсь додаткової заяви, яку ви хочете бачити від учасника), але робити це необов’язково. 

 

 

Після заповнення вищезазначених полів продовжуйте працювати із сторінкою закупівлі, як ви зазвичай це робите. 

Як зазначити інформацію про забезпечення виконання договору

 1. При створенні закупівлі у блоці “Інформація про закупівлю” поставте відмітку “Присутнє забезпечення”.

2. Після цього у розділі “Електронна тендерна документація” автоматично з’явиться критерій – “Забезпечення виконання договору”. Натисніть “Відкрити і заповнити”.

Зверніть увагу: розмір забезпечення виконання договору про закупівлю не може перевищувати 5 відсотків вартості договору про закупівлю. Оскільки на момент створення закупівлі точно не відомо, на яку суму буде підписано договір, рекомендуємо вам вказувати розмір саме у відсотках, а не фіксованою сумою.

Відповідно до ЗУ “Про публічні закупівлі” в тендерній документації має зазначатися розмір, вид, строк та умови надання, повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає таке забезпечення надати). Всю цю інформацію потрібно прописати в полі “Опис вимоги”. Після створення закупівлі вона буде відображена у формі оголошення, яка автоматично формується в електронній системі.

Далі натисніть кнопку “Додати спосіб підтвердження” та в полі “Форма подачі підтвердження” оберіть документ. Решта полів в цьому блоці заповнюється за бажанням (логіка заповнення така ж сама, як і в забезпеченні тендерних пропозицій, яке ми розглядали вище). 

Яким чином учасники підтверджують інформацію

Якщо ви вимагаєте надання забезпечення тендерних пропозицій, то учасник повинен буде завантажити документ у відповідний критерій під час подачі своєї пропозиції. Якщо ви вимагаєте забезпечення виконання договору, то документ в цей критерій зможе завантажити тільки учасник, якого ви визначите переможцем на етапі кваліфікації. А під час подання пропозиції учасник просто підтвердить, що він згоден з вимогою надати забезпечення.

Ось і все. Бажаємо успішних закупівель на майданчику Zakupki.Prom

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (11)

 • Віта Володимирівна
  16 Квітня 2021, 09:20

  Дякую!!!

  Відповісти
 • Марія Петрівна
  16 Квітня 2021, 09:57

  Дякую за корисну інформацію!!!

  Відповісти
 • Надія
  16 Квітня 2021, 10:38

  Дуже хороша інформація та роз’яснення. Дякую

  Відповісти
 • Марина
  16 Квітня 2021, 11:02

  3. Після того, як ви вказали суму, у розділі “Електронна тендерна документація” автоматично з’явиться ще один критерій – “Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій”. Натисніть “Відкрити та заповнити”. Подскажите, пожалуйста, что нужно заполнять в этом поле? Заранее благодарю!!!

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   22 Квітня 2021, 16:55

   Добрий день! В даному критерії ви можете вказати умови надання забезпечення, а саме, його вид, розмір, строк дії, тощо. Інформація саме з цього поля відображатиметься в файлі “Форма оголошення”, який система формує автоматично після завершення публікації закупівлі.
   Після цього, за бажанням, є змога додати спосіб підтвердження натиснувши на однойменну кнопку.

   Відповісти
   • Ніна
    21 Лютого 2022, 11:00

    Добрий день. 3. Після того, як ви вказали суму, у розділі “Електронна тендерна документація” автоматично з’явиться критерій – “Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій”. Натисніть “Відкрити та заповнити”. (якщо в цьому полі не зробили детальний опис про вид забезпечення так як в ТД, просто вказала “Банківська гарантія”), чи можливо зараз редагувати поле у розділі “Електронна тендерна документація” “Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій”, та замість “Банківська гарантія ” прописати так як в ТД ” Вид забезпечення тендерної пропозиції: оригінал електронної банківської гарантії;
    Розмір забезпечення тендерної пропозиції: 98 900 (дев’яносто вісім тисяч дев’ятсот) грн. 00 коп.;
    Строк дії забезпечення тендерної пропозиції: не менше 90 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій. “

   • e.mysev
    01 Квітня 2022, 10:38

    Добрий день! Відредагувати критерій “Забезпечення тендерних пропозицій” можна під час періоду уточнень в спрощеній закупівлі та на етапі прийому пропозицій у відкритих торгах. За потреби варто продовжити термін прийому пропозицій.

 • Тетяна
  16 Квітня 2021, 11:07

  На майданчику реалізовано іншим чином. Відкоригуйте статтю.

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   22 Квітня 2021, 16:54

   Інструкцію оновили)

   Відповісти
 • Ніна
  23 Лютого 2022, 11:39

  Добрий день. Підскажіть чи це порушення?Якщо в електронній тендерній документації в полі ” Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій” натиснула та не зробила той опис що й в тендерній документації, а просто написала Банківська гарантія

  Відповісти
  • e.mysev
   01 Квітня 2022, 10:37

   Добрий день! Ми б радили внести зміни до закупівлі. Також ви можете переоголосити таку закупівлю.

   Відповісти

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1