Як збільшити виручку на підприємстві

З цієї статті ви дізнаєтеся, що впливає на збільшення виручки, а також 6 способів її підвищити.

Що таке виручка компанії

Перш ніж розглянути основні способи збільшення виручки, давайте розберемо, що мається на увазі під цим терміном.

Якщо без складної фінансової термінології, то виручка – це гроші, які отримав бізнес за певний період часу.

У поняття “загальна виручка” входить три складові:

  • виручка від основної діяльності бізнесу (наприклад, продаж продуктів харчування, надання юридичних послуг і т.п.);
  • виручка від інвестиційної діяльності;
  • виручка від фінансової діяльності.

Відповідно, щоб вплинути на показник загальної виручки, потрібно збільшити одну з вищевказаних складових.

Звичайно, нас в першу чергу цікавить виручка від основної діяльності бізнесу, тому що по суті це основний грошовий потік, що входить в компанію.

З чого починається збільшення виручки компанії

Перш ніж робити будь-які активності по збільшенню виручки, варто подивитися на найважливіші показники бізнесу. Одним з таких є обсяг продажів.

Проаналізуйте обсяг продажів вашої компанії в динаміці. Знайдіть відповіді на наступні питання:

  • Від чого він залежить найбільше? Чи можна знизити вплив негативних факторів?
  • Чи є потенціал для збільшення обсягу продажів?

    Фактори, що впливають на збільшення виручки компанії

Існують 2 основні групи факторів, які впливають на обсяг продажів.

  1. Виробничі процеси (вплив на показник собівартості, якість продукції, темпи випуску, регулювання обсягів і т.п.)
  2. Ринок (цінова політика, маркетингова діяльність, безперебійність поставок і т.п.).

Значною мірою на виручку бізнесу впливає ціна товарів (послуг). Прорахуйте різні варіанти розвитку подій, якщо збільшити / зменшити ціну. Як зміниться виручка?

Способи збільшення виручки компанії

Збільшення кількості продукції, що випускається. Якщо у вас виробнича компанія, то найбільш очевидний спосіб підвищити виручку – це збільшити обсяг продукції. Однак тут є свої підводні камені.

При певних обставинах збільшення обсягу може привести до збільшення собівартості, і як наслідок – до зниження виручки. Тому для ефективного опрацювання цього питання бажано залучати директора з виробництва, фахівців в області економічного планування та інших зацікавлених осіб.

Крім того, збільшення кількості продукції має відповідати попиту на ринку. В іншому випадку почнуть зростати складські запаси, і як наслідок – витрати зберігання.

Зниження собівартості. Іноді на ринку може скластися ситуація, коли збільшити обсяг продукції компанія не може, нових ринків збуту немає і т.п. Як в таких непростих умовах вплинути на виручку? Зверніть увагу на показник собівартості. Його зниження може істотно підвищити виручку.

Знайти спосіб знизити собівартість – це творче завдання, що вимагає нестандартних і часом сміливих рішень. Для натхнення почитайте успішні кейси інших компаній. Придивіться до досвіду японського менеджменту.

Пошук нових ринків збуту. Додаткові канали продажів можуть надати нового імпульсу у розвитку бізнесу, а також збільшити виручку. Одним з найбільших ринків збуту в Україні є державні тендери.

Задумайтесь: щодня для підтримки інфраструктури нашої країни необхідна електроенергія, бензин, продукти харчування, медикаменти, обладнання, будівельні послуги …

Цей перелік можна продовжувати і продовжувати, адже держава закуповує практично всі. Як перевірити, чи є прямо зараз актуальні закупівлі ваших товарів (послуг)?

Це дуже просто: зайдіть на торговельний майданчик, який є офіційним учасником електронної системи державних закупівель Prozorro. Наприклад, на Zakupki.Prom.ua. Прокрутіть трохи нижче і в рядку пошуку закупівель введіть назву того, що ви продаєте. Швидше за все ви побачите цілий список тендерів. Це потенційні контракти і реальний спосіб збільшити виручку компанії.

Можливо вам здається, що в державних тендерах складно розібратися. Не хвилюйтеся: експерти Zakupki.Prom.ua завжди готові допомогти, пояснити і підтримати.

Крім того, існують такі альтернативи державними тендерами:

Навчання, мотивація і стимулювання персоналу. Ще один спосіб вплинути на виручку компанії – це вкласти гроші, час і зусилля в персонал. Адже так чи інакше саме люди виробляють товари, надають послуги клієнтам. І ефективність, з якою вони це роблять може значно впливати на ключові показники компанії.

Варто зазначити, що матеріальні стимули – не єдиний спосіб “підштовхнути” і запалити вогонь ентузіазму в співробітників. Важливу роль відіграють також нематеріальні стимули. На цю тему написано досить багато книг, тому ви без зусиль знайдете ті методи, які застосовуються саме у вашій компанії.

Наостанок. З цієї статті ви дізналися про основні способи, як вплинути на показник виручки. Проявляйте творчі, нестандартні підходи, намагайтеся мислити широко, і у вас обов’язково вийде. Бажаємо успіхів!

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6