Як знайти ринки збуту: з чого почати та де саме шукати

Якщо перед вашим бізнесом стоїть питання “Як знайти нові ринки збуту”, то важливо докласти зусиль в правильному напрямі. У цій статті ви дізнаєтеся, з чого почати пошук і в яких напрямах рухатися.


Зміст

Вивчіть потреби покупців
Держава – величезний ринок збуту
Комерційні тендери
Інтернет як ринок збуту
Використовуйте Google для різнобічного пошуку
Наостанок

Вивчіть потреби покупців

Всебічне вивчення і глибоке розуміння потреб покупців – це стартова точка для пошуку нових ринків збуту, будь то b2b або b2c сфера.

Поміркуйте над наступними запитаннями:

 • Чи достатньою мірою ви освоїли потенціал ринку, на якому вже працюєте? Чи може є неосвоєні ніші, сегменти?
 • Чи можете ви запропонувати той же товар (послугу), але модифікувати її так, щоб залучити нових клієнтів?

Можливо на вашому ринку є достатня кількість споживачів, які належать до таких категорій, як:

 • неінформовані – ті, хто просто не знають про ваш продукт;
 • невмотивовані – ті, хто не готовий придбати ваш товар (послугу) з якихось причин.

В такому випадку має сенс подумати про те, як ефективно працювати з такими категоріями споживачів, щоб розширити свій ринок збуту.

Вивчення потреб покупців дасть вам цінну інформацію для роздумів і фундамент для прийняття ефективних управлінських рішень.

Держава – величезний ринок збуту

Іноді постачальники настільки захоплені ідеєю пошуку нових ринків збуту, що починають досліджувати міжнародні ринки і зовсім забувають про власну країну.

Але навіщо далеко ходити? Для чого витрачати колосальну кількість часу, зусиль і грошей на маркетингові дослідження ринків інших країн, якщо можна почати продавати своєї державі?

Держава – це найбільший ринок збуту на мільярди гривень. Щодня державні установи, підприємства, організації купують практично все.

Можливо, поки ви читаєте цю статтю, у вашому місті чи області державний замовник розмістив новий тендер на покупку саме того, що ви продаєте.

Як перевірити, чи купує держава ваш товар (послугу)? Це дуже легко і займе буквально кілька секунд. Перейдіть на торговельний майданчик Zakupki.Prom.ua і на головній сторінці в рядку пошуку закупівель впишіть назву того, що ви продаєте. Швидше за все ви побачите довгий перелік тендерів, кожен з яких – це ваш потенційний контракт і прибуток.

Якщо ви вважаєте, що брати участь в тендері – це складно, тоді спробуйте продавати державі без тендерів. Адже так теж можна – за допомогою електронного каталогу Prozorro Market. Він працює за принципом інтернет-магазину. Ви розміщуєте в ньому свої товари, а замовники вибирають потрібний для себе та купують.

Раніше замовники могли купувати в Prozorro Market товар тільки на суму не більше 50 тис. грн. Але з лютого 2021 року відбулися зміни, і тепер ця сума зросла до 200 тис. грн (для монополістів – 1 млн. Грн). Уявляєте, як збільшився потенційний ринок збуту?

Спробуйте почати брати участь в державних тендерах або продавати через Prozorro Market. Можливо, це виявиться саме тією точкою зростання для вашої компанії, яку ви шукаєте.

Комерційні тендери

Сьогодні все більше і більше українських компаній використовують електронні торговельні майданчики для проведення закупівель. Відповідно для постачальників це можливість отримати контракти, заявити про себе і зрештою знайти нові ринки збуту.

На майданчику Zakupki.Prom.ua є комерційні тендери з безкоштовною участю. Тобто від постачальника оплачувати нічого не потрібно, зате є можливість укласти вигідний контракт.

Інтернет як ринок збуту

Попри те, що ми живемо в епоху діджиталізації, є компанії, які досі не використовують всі можливості інтернету для збільшення продажів (реклама, соціальні мережі, YouTube і т.д.).

Інтернет – це величезний ринок збуту. Згідно зі звітом “Digital 2021 Global Overview Report” у світі:

 • 4,66 мільярда інтернет-користувачів (59,9% всього населення планети)
 • 4,2 мільярда активних користувачів в соціальних мережах (53,6% всього населення планети).

Якщо ваша компанія працює переважно в офлайні, то саме час освоювати ринки збуту в онлайні. До речі, подивіться, а що роблять ваші конкуренти в цій сфері? Які інструменти використовують в роботі?

Ситуація з пандемією в 2020 році також продемонструвала необхідність бізнесу мати цифрові канали продажів. Адже багато компаній не витримали локдауна і закрилися просто тому, що до цього не продавали в інтернеті і не змогли швидко пристосуватися до нових умов.

Існує безліч способів продавати в онлайні – через власний корпоративний сайт, на маркетплейсах (Prom.ua) та ін. 

Якщо у вас вузька b2b-ніша з довгими продажами, то спробуйте пошукати потенційних клієнтів в LinkedIn. Це соціальна мережа для ділових контактів, в якій можна вийти на топ-менеджерів великих компаній.

Використовуйте Google для різнобічного пошуку

Google – це відмінний інструмент пошуку, який може вам допомогти знайти нові ринки збуту, особливо якщо мова йде про b2b-сегменти.

Намагайтеся використовувати різнобічні підходи до пошуку компаній, які можуть бути зацікавлені в ваші товари (послуги):

 • галузеві каталоги, довідники
 • галузеві заходи, форуми
 • нішеві онлайн-конференції
 • маркетплейси
 • галузеві асоціації, об’єднання, спілки.

Ви можете також подивитися на сайті організатора галузевого заходу звіт за минулий рік і дізнатися, які компанії брали участь.

Переглядайте не тільки перші кілька сторінок результатів пошуку. Іноді корпоративні сайти компаній не оптимізовані під ті ключові слова, які ви шукаєте. В результаті те, що вам потрібно, може “ховатися” на 10-й, 15-й сторінці, куди зазвичай мало хто добирається.

Наостанок

Щоб знайти нові ринки збуту, скористайтеся наступними напрямками пошуку:

 • вивчіть потреби ваших покупців;
 • вивчіть можливість продавати державі (через тендери або без них);
 • спробуйте комерційні тендери;
 • вивчіть можливість продавати онлайн (якщо ще не робите цього);
 • використовуйте Google, щоб знайти нових потенційних клієнтів.

Якщо ви відчуваєте, що зайшли в глухий кут у пошуку нових ринків, спробуйте подивитися на проблему з іншого ракурсу. Змініть критерії пошуку, залучіть інших колег, у яких незамилений погляд.

Також корисно періодично питати поради у знайомих з іншої області діяльності (у яких немає профдеформаціі у вашій спеціалізації).

Бажаємо успіхів!

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6