Як зрозуміти, на якому тендері варто сфокусуватись, а який – обійти осторонь?

У цій статті ви дізнаєтеся, що слід взяти до уваги при виборі тендеру. 

Щодня в системі Prozorro з’являються тисячі нових тендерів. На перший погляд здається, якщо предмет закупівлі – саме те, що ви постачаєте, то в цю закупівлю і слід подавати пропозицію. 

Але це лише на перший погляд. Щоб підвищити шанси на перемогу, варто більш прискіпливо відбирати тендери для участі. Отже, на що власне варто звертати увагу?

Кінцева дата прийому пропозицій. Немає сенсу вивчати тендерну документацію, якщо до кінця прийому пропозицій залишилася година. Тому спочатку зверніть увагу, скільки часу у вашому розпорядженні, щоб встигнути якісно підготуватися та подати пропозицію. 

Рекомендуємо завантажувати документи тендерної пропозиції не пізніше, ніж за годину до завершення прийому пропозицій. 

Вимоги замовника. Ретельно прочитайте документацію до закупівлі та всі додатки до неї. Перед тим, як почати готувати пропозицію, вам слід чітко відповісти, чи буде вона відповідати усім вимогам до закупівлі?

Можливо серед вимог є такі, що ви не зможете задовольнити. Наприклад, наявність матеріально-технічної бази. В такому разі такий тендер доцільно пропустити, а самому продовжити пошук іншого, у я кому ваші шанси на перемогу будуть вище.  

Також не забудьте прочитати усі додатки. В них можуть міститися вимоги, які не зазначені в основному документі. 

Якщо ви читаєте документацію до закупівлі, і вам щось незрозуміле – краще запитайте у замовника. У вас є можливість це зробити у розділі “Питання” на сторінці закупівлі. 

Потенціал прибутковості. Порахуйте, наскільки економічно вигідно брати участь у конкретному тендері. Для цього вам необхідно точно знати мінімальну ціну пропозиції ваших товарів (робіт, послуг), нижче якої вам не має сенсу знижуватися на аукціоні. 

Подивіться також на розмір мінімального кроку пониження ціни.  

Також не забудьте про витрати на доставлення. Зазвичай воно здійснюється за рахунок постачальника. Тож вам необхідно подивитися на адресу доставлення та розрахувати, скільки вам це коштуватиме. 

Обсяг закупівлі та період постачання. Подумайте, чи вистачить виробничих потужностей вашого підприємства, щоб поставити ту кількість товарів, яку вимагає замовник. Або якщо у вас гуртово-роздрібна компанія, то чи є в наявності на складі необхідна кількість товару? 

Звертайте увагу на кінцеву дату доставлення. Чи встигнете ви виконати цю вимогу? Пам’ятайте, що сумлінне виконання умов контракту – це ваша ділова репутація та добре ім’я. 

Умови оплати. У більшості випадків державні замовники працюють на умові післяплати. Але кількість днів у різних тендерах може суттєво відрізнятися. В одній закупівлі вам заплатять через 30 днів, а в іншій – через 90.  

Наскільки вас влаштовують умови оплати в конкретному тендері? Чи не суперечать вони фінансовій політиці вашої компанії? 

Додатково ви можете перевірити своєчасність оплат замовника та його фінансові операції за допомогою кнопки “Фінансовий моніторинг” у вкладці “Послуги та аналітика” – “Аналітика замовника” у вашому кабінеті.

Відгуки та рейтинг замовника. На майданчику Zakupki.Prom.ua у вас є можливість почитати відгуки про замовників. Звісно, що на основі одного-двох відгуків важко зробити висновок щодо добропорядності замовника, але якщо їх кількість досить велика, то це вже може бути фактором у прийнятті рішення. 

Тип закупівлі. В системі Prozorro існує певна кількість типів закупівель, які мають свої нюанси. Якщо тендер, який ви розглядаєте, належить до відкритих торгів, то це може бути додатковим аргументом для участі. Адже у відкритих торгах ви можете подати скаргу до Антимонопольного комітету України у разі, якщо вас несправедливо дискваліфікують.  

Проте якщо ви берете участь вперше, то рекомендуємо вам звернути увагу і на “Спрощені закупівлі”.

По-перше вони менші за бюджетом та ціною участі. Ви можете спробувати податися одразу в кілька закупівель, отримати таким чином і більше досвіду та мінімізувати свою поразку (шанс того що ви програєте відразу в декількох дрібних тендерах нижче ніж в одних відкритих торгах).

По-друге, у спрощених закупівлях зазвичай менше вимог, і перелік документів коротший.

Тому звертайте також увагу на тип закупівлі. 

Ось і все. Вибирайте тендери, що підходять саме вас, беріть участь та перемагайте. Бажаємо успіхів на майданчику Zakupki.Prom.ua!

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6