Як зв’язати план закупівель з тендером?

З 23 серпня 2019 року в електронній системі ProZorro для надпорогових закупівель обов’язково треба зв’язувати план із закупівлею. Це можна зробити двома способами.

1. Оголошення закупівлі з плану

На сторінці кожного плану на майданчику є кнопка “Створити закупівлю”. Натисніть на неї і в такому разі в оголошену закупівлю автоматично буде додано ідентифікатор плану. Таким чином закупівля та план будуть зв’язані.

2. Ручне додавання ідентифікатору плана у закупівлю

Якщо ви почали створювати закупівлю, то зв’язати з планом її можна вручну. Для цього відкрийте сторінку відповідного плану, скопіюйте ідентифікатор.

Далі вставте ідентифікатор плану у відповідне поле на сторінці закупівлі.

Важливо! У закупівлі та плані мають співпадати наступні дані:

 • тип процедури
 • код класифікатора за показником 4 цифри ДК 021:2015 (3 цифри для 336*****-*)

Замовник може опублікувати план закупівлі на одному майданчику, а оголосити закупівлю з іншого. Прив’язки до майданчика немає. 

Що відбувається з планом після зв’язки із закупівлею

 • План набуває статусу “Оголошено тендер” та редагувати його немає можливості;
 • другу закупівлю з цього плану оголошувати немає можливості.
Зв’язка плану із закупівлею для допорогової закупівлі та закупівлі без використання електронної системи

Згідно законодавства для допорогових закупівель і закупівель без використання електронної системи зв’язувати план із закупівлею необов’язково. Проте на майданчику Zakupki.Prom зв’язувати закупівлю без використання електронної системи технічно обов’язково. 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (49)

 • Катерина
  23 Серпня 2019, 10:53

  Якщо ми(підприємство замовник) хочемо оголосити звіти про укладені договори а план було сформовано 05.01.2019 року на 120 000 грн та до нього опубліковано дві закупівлі і ось хочемо оголосити третю і четверту чи можемо зазначати один і той самий індентифікатор плану?

  Відповісти
  • Катерина, спеціаліст Zakupki.Prom.ua
   28 Серпня 2019, 13:29

   Ні, до кожної закупівлі має бути створено окремий план. В зв’язку з новим функціоналом, якщо вказаний ідентифікатор плану вже було використано раніше в іншій закупівлі, – зберегти та оприлюднити інформацію буде неможливо. Але, зверніть увагу, що відповідний функціонал є обов’язковим для надпорогових закупівель. Тобто вказувати ідентифікатор плану в звіті про укладений договір не є обов’язковим.

   Відповісти
   • Інна
    12 Вересня 2019, 17:12

    Як так? Якщо це один і той же предмет закупівлі, нащо ж для нього створювати по декілька планів?!!! Де про таке написано? Суть плану закупівель у тому, щоб побачити, яка сума на рік запланована по даному предмету закупівлі. План створюється на предмет, але закупки по цьому предмету можуть бути по різних договорах. Нащо ж множити оті плани закупівель по одному і тому ж предмету, тим паче, що суми в кожному окремому плані закупівлі не будуть відповідати загальній сумі предмету закупівлі за рік. Дайте, будь ласка, ссилку на нормативну документацію, в якій би було описано, що саме такі дії замовники повинні вчиняти кожного разу, коли по одному і тому ж предмету закупівлі відбувається декілька закупок?

   • Zakupki.Prom.ua
    24 Вересня 2019, 12:30

    Відповідно до ст.4 ЗУ “Про публічні закупівлі” закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Суть планування полягає в тому, щоб постачальники були проінформовані про наміри замовника, а саме: чи буде він оголошувати закупівлю через систему, що саме буде купувати та коли планується закупівля. Далі учасники аналізують відповідні умови та готуються до участі в закупівлі. Додаткова нормативна документація щодо порядку дій замовника під час оприлюднення плану відсутня. Але з технічного боку система ProZorro працює саме таким чином: з одного плану можна створити лише одну закупівлю, тобто до кожної закупівлі має бути окремий ідентифікатор плану (для надпорогових закупівель)

   • Інна
    24 Вересня 2019, 15:55

    По перше: суть плану полягає в тому, щоб бачити, скільки на рік планується використати коштів на той чи інший предмет закупівлі, і саме відповідно до цих сум (загальних річних, а не тих, які лишилися уже після часткового придбання того чи іншого предмету закупівлі) і визначається процедура, по якій відбувається придбання товарів, робіт і послуг. По друге: ніде не написано, що цей план складається для постачальника для того, щоб його проінформувати. У постачальника є прекрасна можливість брати участь у торгах, коли вони вже оголошені, бо до оголошення торгів, яка б не була вартість предмету закупівлі, постачальник все-одно не зможе нічого продати, не пройшовши процедури, визначені законом. Реалізуйте краще функції перегляду в річному плані, щоб можна було бачити скільки на даний момент уже виконано коштів по конкретному предмету закупівлі, і скільки ще лишилося. А також можливість створення з одного плану декількох закупівель. Бо зміна сум кожного разу по предмету закупівлі у плані не буде відповідати інформації по даному предмету закупівлі на рік.

   • Микола
    18 Вересня 2019, 21:52

    Звіт про укладений договір без ідентифікатора плану закупівлі не пропускає. І тепер на закупівлю на 540 грн треба ще додавати план. А перед цим його створювати, а той план що на початку року не діє.

   • Zakupki.Prom.ua
    03 Жовтня 2019, 10:37

    Добрий день! Зв’язувати план із тендером обов’язково тільки для надпорогових закупівель. Тобто вказувати ідентифікатор плану в звіті про укладений договір не є обов’язковим, система дає можливість оприлюднити звіт про укладений договір без ідентифікатору плану.

  • Ірина
   14 Листопада 2019, 15:42

   Вам треба пройти навчання або підвищення кваліфікації, щоб ви зрозуміли суть плану і правове трактування пунктів Закону. Ст.1 вивчіть напам’ять та ст.4 як отче наш. І все зробите правильно.

   Відповісти
  • Тетяна
   10 Грудня 2019, 14:42

   Нажаль вже не можна! Один план – одна закупівля.

   Відповісти
 • Анжела
  28 Серпня 2019, 15:06

  якщо закупівля була проведена до 23 серпня з ID: UA-2019-08-22-000691-c, та не відбулася, але вона є в плані під UA-P-2019-02-06-001307-b, то треба ще раз створювати новий план

  Відповісти
  • Микола
   18 Вересня 2019, 21:54

   А як же. Нова закупівля – новий план, новий договір – новий план. Все по-новому :)))

   Відповісти
  • Zakupki.Prom.ua
   24 Вересня 2019, 12:31

   Так, в кожної закупівлі має бути окремий ідентифікатор плану. У випадку, коли закупівля відміняється чи не успішна, план вважається використаним (невдовзі у планів з’являться статуси). Для проведення повторної процедури замовнику потрібно опублікувати новий план

   Відповісти
   • КНП Шишацька ЦРЛ
    28 Квітня 2020, 11:09

    Доброго дня! Після вашої відповіді пройшло вже півроку, вступив в силу новий Закон про публічні закупівлі. Де ці статуси у плані про відмінену закупівлю/про закупівлю, що не відбулася? При повторній процедурі публікую новий план – тепер виходить, що закупівля подвоїлася, бо у плані не видно, що попередня закупіля скасована, Це можна побачити, лише зайшовши у звіт про укладеий договір.

   • Мисев Евгений
    30 Квітня 2020, 17:00

    В плані не має бути інформації про скасування закупівлі. Метою плану є відображення закупівель, які замовник планує провести. як тільки по плану оголошується закупівля, план виконав своє призначення і робота з ним закривається (план переходить в статус “Оголошено тендер”). далі робота йде вже рамках конкретної закупівлі, і підписання договору або скасування закупівлі жодним чином не стосується плану, оскільки, наприклад, скасування ніяк не змінює минулого, тобто того факту, що така закупівля планувалася. якщо потрібно після скасування оголосити закупівлю повторно, необхідно опублікувати новий план. Суми по таким планам додавати непотрібно. А якщо по плану відпала потреба в закупівлі і сама закупівля ще не була оголошена, такий план цілком можна скасувати.

  • Анонім
   14 Листопада 2019, 16:52

   обов”язково треба новий план, бо це буде нова процедура. У 2-х планах буде початок проведення процедури різний.

   Відповісти
 • Юрій
  23 Вересня 2019, 22:01

  Згідно статті 4 Закону України “Про публічні закупівлі” Закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження. Така ситуація, закупівля не відбулась, яка була пов’язана з планом, і я заново буду оприлюднювати план, який вже оприлюднював? я що його заново погоджував щоб заново оприлюднювати? я ж його виклав протягом 5 днів коли погодив.

  Відповісти
  • Zakupki.Prom.ua
   02 Жовтня 2019, 17:29

   Добрий день! Все вірно – для проведення повторної процедури замовнику потрібно опублікувати новий план. Насправді, такий порядок роботи із планами було рекомендовано використовувати і раніше, ще до технічної реалізації в системі зв’язки “план-тендер”. А саме – якщо закупівля була неуспішною, перед проведенням нової закупівлі потрібно оприлюднити нову позицію плану в електронній системі.

   Відповісти
  • Юрій
   04 Жовтня 2019, 13:37

   Ви мене не почули. По закону я публікую план у термін 5 робочих днів коли мені його погоджує і затверджує моє керівництво (у мене це АТ “уКРЗАЛІЗНИЦЯ”). Я не повинен публікувати один і той же план вдруге якщо він був уже затверджений і опублікований у встановлені терміни. Публікувати план вдруге восени, та й ще той план який був затверджений і опублікований весною? У мене що змінювався чи перепогоджувався план? Ви пропонуєте нісенітницю. Публікувати план, який був давним-давно оприлюднений у необхідний термін 5 днів. А якже тепер 5 днів виконується по закону?

   Відповісти
   • Світлана
    04 Жовтня 2019, 16:03

    Так Ви повинні вдруге опубліковувати план. Я необнарозоваа була на курсах і це точно. так зроблена система. А ви під вже погодженим колись планом поставте ще один підпис керівництва і ще одну дату та опублікуйте план в системі вдруге п

 • Анна
  24 Вересня 2019, 14:21

  Чи можна редагувати план, якщо він вже прив’язаний до закупівлі?

  Відповісти
  • Zakupki.Prom.ua
   03 Жовтня 2019, 10:10

   Добрий день! Технічно є можливість вносити зміни в план, що прив’язаний до закупівлі. Але будьте уважні! В разі, якщо закупівля вже завершена, не рекомендується вносити будь-які зміни в оприлюднений план шляхом редагування. В разі, якщо виникла потреба внести зміни в план під час проведення закупівлі, не забудьте внести відповідні зміни і до оголошення закупівлі.

   Відповісти
   • Олена
    15 Листопада 2019, 17:01

    Як же Ви пишете, що є можливість внести зміни до річного плану, якщо на майданчику є попередження: “Перед публікацією закупівлі, переконайтесь що план до неї опублікований та підписаний ЕЦП/КЕП. Після зв’язки плану з закупівлею, можливість редагувати та підписати план буде відсутня.” І як Ви пояснюєте відсутність можливості внесення змін до річного плану, якщо таку можливість надає ст. 4 Закону України “Про публічні закупівлі”?

   • Zakupki.Prom.ua
    18 Грудня 2019, 13:03

    Добрий день, Олено. Попередня відповідь на запитання була надана 03.10.2019. Можливість редагувати план, який прив’язаний до закупівлі, з 01.11.2019 відсутня. Тому застерігаємо Замовників уважно перевіряти плани перед оголошенням закупівлі.

 • Ірина
  01 Жовтня 2019, 14:53

  А як опублікувати звіт про укладений договір по технічному чи авторському нагляду, якщо на початку року в річному плані ця сума планувалася по одному ДК разом з роботами.Ця сума перевищувала пороги і на самі роботи проводилися відкриті торги. Тепер, коли після робіт оприлюднюємо договора по технагляду (більше 50 тис.) і хочемо підтягнути ідентифікатор плану закупівель, система підтягує план з процедурою відкриті торги, хоч ми і забиваємо Звіт.

  Відповісти
  • Zakupki.Prom.ua
   04 Жовтня 2019, 11:59

   Добрий день. Кожній закупівлі має бути присвоєно індивідуальний ідентифікатор плану. Той план, який ви створили на початку року, було вже використано у відкритих торгах, тому прив’язати даний план ще до однієї закупівлі у вас змоги немає. Для проведення повторної процедури замовнику потрібно опублікувати новий план з обранням типу процедури “Звіт про укладений договір”. Акцентуємо вашу увагу на тому, що зв’язувати план із тендером обов’язково тільки для надпорогових закупівель. Система дає можливість оприлюднити звіт про укладений договір без ідентифікатору плану.

   Відповісти
   • Інна
    04 Жовтня 2019, 15:14

    Те, що ви оце придумали в електронній системі-не має під собою ніякого законодавчого підгрунтя, бо ніде в законі не написано, що на нову закупівлю повинен створюватися новий план, коли по вже оприлюдненому плану коштів вистачає. Тож реалізуйте краще все по-людськи-зробіть можливість прив’язувати до одного плану по кілька закупівель, або не морочте людям голови з отими прив’язками.

   • Zakupki.Prom.ua
    20 Листопада 2019, 13:40

    Інно, на жаль, ЗУ “Про публічні закупівлі” не враховує всі технічні аспекти оприлюднення планів та закупівель. Але майданчик “Zakupki.Prom.ua” виконує свої функції відповідно до технічного завдання Адміністратора системи ДП “Прозорро”, згідно з яким зв’язка “тендер-план” є обов’язковою для надпорогових закупівель, і створення декількох закупівель по одному плану не є можливим.

   • Ірина
    17 Лютого 2020, 13:58

    НЕправда! На допорогові закупівлі, а саме звіт про укладений договір тех потрібен індивідуальний план

 • Дмитро
  10 Жовтня 2019, 12:45

  Доброго дня! Якщо я хочу додати ще декілька закупівель (за рахунок зекономлених коштів після проведення е-закупівел) які не були в річному плані, я можу через протокол зробити зміни та створити новий план по одній позиції і він буде просто доданний (одна позиція) до вже існуючого річного плану

  Відповісти
  • Zakupki.Prom.ua
   20 Листопада 2019, 13:41

   Добрий день, Дмитро! Так, абсолютно правильно, в вашому випадку необхідно затвердити зміни до річного плану протоколом, та створити на майданчику нові рядочки плану (тобто оприлюднити лише ті позиції – одну або декілька – які було заверджено вищевказаним протоколом)

   Відповісти
 • Марина
  01 Листопада 2019, 12:28

  Як можна знати закупівельника, якщо плани затверджуємо в січні на весь рік? Чи обов’язково його вказувати?

  Відповісти
  • Zakupki.Prom.ua
   20 Листопада 2019, 13:42

   Марино, звертаємо увагу, що закупівельник – це юридична особа, яка буде здійснювати закупівлю відповідно до цього плану. В більшості випадків оприлюднює план та закупівлю одна й та сама юридична особа, тому поля “замовник” і “закупівельник” зазвичай не відрізняються (тобто достатньо просто вказати свій ЄДРПОУ і система автоматично заповнить поле з назвою закупівельника). Якщо у вас ситуація, коли оприлюднює план одна організація, а закупівлю буде публікувати інша юридична особа з окремим ЄДРПОУ (і вам ця юридична особа невідома на момент оприлюднення плану), то ви можете або затвердити та опублікувати план пізніше (коли будете володіти інформацією), або можна буде внести зміни в план, якщо інформація про закупівельника буде відрізнятись від тієї, що була вказана початково. Якщо під час публікації плану ви не вкажете інформацію про закупівельника, відповідні поля будуть заповнені автоматично – ідентично тому, що вказано в полі “інформація про замовника”.

   Відповісти
 • Оксана
  19 Листопада 2019, 12:44

  А як, внести зміни в раніше опублікований план, якщо закупівля вже відбулась?

  Відповісти
  • Zakupki.Prom.ua
   21 Грудня 2019, 15:35

   Оксано, якщо за даним планом вже відбулась закупівля – внести зміни неможливо.

   Відповісти
 • Анонім
  04 Грудня 2019, 13:59

  Якщо ми (замовник) створили план закупівель з “звітом про укладений договір” і використали його як ідентифікатор, створили закупівлю з “звітом про укладений договір”, у закупівлі статус “зпвершено”, у плані статус “оголошено тендер” але ж ми його не оголошували. Підкажіть будь ласка де помилка?

  Відповісти
  • Тетяна
   10 Грудня 2019, 14:49

   Помилки не має! Воно так висвічує автоматично, це означає що вже “оголошено тендер” і “закупівлі завершена” при “”Звіті про укладений договір””

   Відповісти
  • Zakupki.Prom.ua
   18 Грудня 2019, 12:48

   Добрий день. Помилки немає. Плани мають лише 3 статуси : Запланований, Скасований, Оголошено тендер. Після зв’язки з закупівлею, не зважаючи на те чи була процедура з аукціоном чи ні, план отримує статус “Оголошено тендер”. Тобто йде інформування що даний план використали за призначенням.

   Відповісти
   • Лена
    17 Квітня 2020, 17:17

    Скажіть, будь ласка, якщо план закупівель не підписаний ЕЦП, але зв’язаний зі звітом про укладений договір-чи є це помилка і як підписати оголошений план

 • Таня
  16 Січня 2020, 00:10

  Доброго вечора. Що робити, якщо було вказано в плані дату початку закупівлі лютий, а закупівля почала створюватися в січні? Я не зможу нічого зробити, поки не настане лютий місяць?

  Відповісти
 • Анонім
  07 Травня 2020, 16:17

  Доброго дня! Підскажіть будь ласка, якщо в додатку до річного плану було вказано “без використання електронної системи закупівель”, Зараз від 19 квітня 2020 зг. закону “Замовник має опублікувати звіт про договорів про закупівлю, якщо вартість предмета закупівлі складає від 1 копійки до 50 тисяч гривень”. Чи потрібно викладати новий додаток до річного плану, чи можна зробити зміни в старому? Якщо новий річний план то чи потрібен протокол?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   08 Травня 2020, 17:40

   В новій редакції Закону немає поняття “додаток до річного плану”. тому, якщо у вас ще не було закупівлі, радимо скасувати цей додаток і опублікувати новий план відповідно до норм чинного законодавства. хоча чисто технічно, ви можете зайти в цей додаток і через редагування внести відповідні зміни (за умови, що план знаходиться в статусі “Запланований”). тільки в такому випадку, на майданчику не буде збережена історія змін, а буде відображено тільки план з новими даними.

   Відповісти
 • Світлана
  28 Травня 2020, 23:44

  Як робити звіт про укладений договір, якщо у договорі різні коди за ДК, чи треба на кожен код за ДК укладати договір?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   01 Червня 2020, 17:33

   Ви можете оприлюднити окремі звіти по кожному ДК, які наявні в договорі. Детальніше можете прочитати відповідь у листі Мінекономіки №3304-04/28729-06 від 05.05.2020

   Відповісти
 • Любов
  11 Листопада 2020, 16:31

  Добрий день. Якщо опублікували план у Прозоро, скільки днів дається на завершення процедури?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   12 Листопада 2020, 18:17

   Добрий день!Законом України “Про публічні закупівлі” не передбачено умов щодо строків публікації закупівлі після публікації плану. Тому після публікації плану в електронній системі замовник самостійно визначає дату публікації закупівлі.

   Відповісти
 • Антоніна
  26 Липня 2021, 18:25

  Чи можна імпортувати (так само як план) звіт про укладені договори? Якщо ми купуємо різні групи товарів у господарському магазині, де кодів зг. ДК 2015-багато позицій, а договір один, було б зручно створити таку можливість

  Відповісти
  • b.dontsov
   27 Липня 2021, 11:47

   Добрий день! Наразі на майданчику функціонал імпорту закупівель без використання електронної системи не передбачено. Однак при публікації закупівель з схожими параметрами ви можете використати в якості шаблону раніше створену закупівлю, для цього натиснути однойменну кнопку на сторінці створення закупівлі.

   Відповісти
 • Юлія
  06 Серпня 2021, 21:42

  Добрий вечір. Якщо був створений план закупівель на 175000 грн. Але планується закупка на значно меншу суму. Що в такому разі робити з цим планом, скасувати його чи просто внести зміни? Дякую.

  Відповісти
  • b.dontsov
   09 Серпня 2021, 14:47

   Добрий день. Різниця така: якщо ви будете редагувати план – в електронній системі не можна буде подивитися історію змін, тільки останню редакцію річного плану. Якщо скасуєте і створите новий – можна буде подивитися, який план був опублікований і, відповідно, які зміни були внесенні. Ми рекомендуємо другий варіант.

   Відповісти

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1