З яких категорій почати роботу на електронному майданчику

В час діджиталізації більшість компаній спробували різні інструменти для оптимізації своєї роботи. Багато організацій вже встигли оцінити можливості електронних тендерних майданчиків, як помічника у роботі закупівельника.

Основними перевагами тут є економія часу та ресурсів компанії, швидкий доступ до інформації. Всі закупівлі зберігаються на одній платформі, можливість збільшення конкуренції за допомогою залучення додаткових постачальників та змога відслідковувати результати роботи з будь-якого девайсу.

Якщо ви ще не працювали з електронними закупівлями — саме час спробувати і протестувати наскільки цей інструмент буде зручним та корисним саме для вас. 

Першим кроком на цьому шляху є реєстрація на майданчику. Потрібно заповнити кілька обов’язкових полів і кабінет компанії-замовника готовий. 

Після реєстрації з вами зв’яжеться менеджер, який “проведе” вас по системі і покаже її основні можливості. При виникненні будь-яких запитань ви завжди можете консультуватися з ним.

На майданчику є можливість проводити закупівлі різних товарів, послуг та робіт, але тестування радимо розпочати з найбільш популярних категорій з великою кількістю потенційних постачальників. Це дасть вам можливість підвищити конкурентність та отримати економію.

Найкращий результат тестування роботи майданчика можна отримати, провівши закупівлі з таких категорій:

  • Ділові послуги: юридичні, маркетингові, консультаційні, кадрові та охоронні 
  • Друкована продукція
  • Комп’ютерна техніка
  • Спецодяг
  • Сувенірна продукція
  • Меблі
  • Засоби особистої гігієни
  • Пакети програмного забезпечення та інформаційні системи

Щоб закупівлі пройшли максимально ефективно, ретельно готуйте тендерну документацію, пропишіть умови оплати та доставки, завантажте типовий договір за наявності. Обов’язково вкажіть вимоги до постачальника та додайте список документів, які він повинен завантажити. Крім статутних документів це можуть бути сертифікати якості, портфоліо робіт, можливо, зразки продукції.

В якості тестових не рекомендуємо проводити термінові закупівлі, де поставка товару потрібна “на вчора”. Оптимальний час прийому пропозицій 3-5 робочих днів. 

Розповсюдженою помилкою закупівельників-початківців є розміщення тендерів на товари чи послуги, де постачальник компанія-монополіст. В такому випадку ви можете витратити свій час на підготовку тендерного завдання, але не отримати бажаного результату. Також не варто тестувати майданчик на закупівлях знятого з виробництва товару, або який ви не змогли знайти самостійно.  

Отже, для успішного тестування тендерного майданчика вам потрібно залучити співробітників, які будуть займатися даним процесом. Після цього підготувати тендерні завдання з декількох категорій, запросити до закупівель своїх постачальників, що підвищить конкуренцію, та бути на зв’язку з постачальниками.

Спільними зусиллями із  менеджером майданчика ви зможете досягти найкращого результату, а саме вигідної ціни, хороших умов та економії часу та ресурсів вашого відділу закупівель.

Вероніка Яремчук, фахівчиня із залучення замовників у комерційні закупівлі майданчика Zakupki.PromВероніка Яремчук, фахівчиня із залучення замовників у комерційні закупівлі майданчика Zakupki.Prom

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі закриті для цієї сторінки.

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1