Закупівлі під час воєнного стану

28 квітня за участі експертки з публічних закупівель Анни Селютіної ми провели вебінар на тему публічних закупівель під час воєнного стану. Повний запис цього заходу ви можете переглянути за посиланням. В цьому матеріалі пропонуємо ваші увазі основні питання, які ми розглянули на вебінарі.

Які існують способи проведення закупівель з вартістю до 50 тис. грн?

Проводити закупівлі можна з використанням електронної системи і поза нею. Який спосіб вибрати — кожен замовник визначає самостійно. Якщо ви хочете застосувати для таких закупівель електронну систему, то для вас доступні два варіанти: закупити через каталог Prozorro Market або провести допорогову закупівлю. Планування в такому разі буде обов’язковим.

Якщо ж ви проводите закупівлю без використання електронної системи, то на майданчику не потрібно відображати ніяку інформацію. Тобто ви не публікуєте ні план, ні звіт.

Як проводити закупівлі з вартістю понад 50 тис. грн?

Якщо керуватися нормами Постанови КМУ № 169, то такі закупівлі повинні проходити поза системою. Після укладання договору замовнику потрібно просто оприлюднити звіт (закупівлю без використання електронної системи). План для таких закупівель також не потрібен.

Проте, ЗУ “Про публічні закупівлі” ніхто не скасовував і, оскільки, він має вищу юридичну силу, ніж Постанова, замовники мають право керуватися нормами цього закону. Відповідно, якщо потреба не термінова і є технічна можливість це зробити — ви можете проводити процедури закупівлі/спрощені закупівлі.

Чи потрібно якось перевіряти постачальника перед укладанням договору без використання електронної системи?

Постанова № 187 передбачає заборону на укладання договорів:

  • з громадянами рф; 
  • з юридичними особами, що створені та зареєстровані відповідно до законодавства рф;
  • з юридичними особами, що створені та зареєстровані відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, якої є рф, громадянин рф або юр. особа, створена та зареєстрована відповідно до законодавства рф.

Про виключення та способи перевірки ви можете дізнатись із відео за посиланням (по хронометражу з 18:32 до 23:40) 

Як розрахувати суму потреби на період воєнного стану?

Рекомендуємо керуватися роз’ясненням Мінекономіки “Щодо планування закупівель”. Тобто, якщо під час воєнного стану у вас виникла додаткова потреба, яку ви не могли передбачити, її не потрібно плюсувати до річної потреби.

Наприклад, на рік по одному з предметів закупівлі у вас було заплановано 400 тис. грн, а під час війни виникла додаткова потреба у закупівлі цього ж предмету ще на 45 тис. Керуючись нормами Постанови № 169 ви маєте право укладати на 45 тис. прямий договір, при цьому, нічого не публікуючи в системі.

Як призначити відповідальну особу за проведення закупівель під час воєнного  стану?

За закупівлі під час воєнного стану може бути відповідальним будь-який співробітник замовника. Це може бути Уповноважена особа, яка раніше проводила закупівлі, відповідно до норм Закону. В такому випадку потрібно внести зміни до Положення про УО. Якщо ж ці обов’язки покладаються на іншого співробітника, тоді необхідно оформити відповідний внутрішній документ (наказ). 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі закриті для цієї сторінки.