Запитання тижня. Випуск №13 – Про зміни до договору, переговорну процедуру та ін.

Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

Запитання тижня №13

Чи потрібно вносити зміни до договору, якщо змінюються лише реквізити?

Закон України “Про публічні закупівлі” передбачає обов’язкове оприлюднення змін лише у випадках, зазначених в ч. 5 ст. 41. Щодо зміни реквізитів такої вимоги немає.

Слідкуйте за новинами у закупівлях у нашому Телеграм-каналі.

Чи можна провести переговорну процедуру, якщо з’явилася нагальна потреба в закупівлі на суму більше 200 тис. грн?

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 40 ЗУ “Про публічні закупівлі” замовник може провести переговорну процедуру у разі нагальної потреби в таких випадках:

  • виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій;
  • надання у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам;
  • розірвання договору про закупівлю з вини учасника (в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в договорі);
  • оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера (в обсязі, що не перевищує 20% від очікуваної вартості тендера, що оскаржується);
  • здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб оборони під час дії правового режиму воєнного стану.

Інші випадки “нагальної потреби” не є причиною для проведення переговорної процедури. Детальна інформація щодо повного переліку та деталізації причин зазначена у ч. 2 ст. 40 закону.

Підпишіться на наш YouTube-канал, щоб не пропустити важливі вебінари.

Що робити, коли на сторінці закупівлі з’явилось повідомлення “Вид предмета закупівлі не відповідає коду CPV, розгляньте можливість його заміни”?

У системі Prozorro є певна класифікація кодів ДК 021:2015 і кожен з них відповідає одному з видів предмета закупівлі: товарам, роботам або послугам.

Тому якщо при створенні закупівлі замовник визначить вид предмета закупівлі, як послуги, а потім обере класифікатор, який відноситься до товарів, на сторінці закупівлі з’явиться повідомлення “Вид предмета закупівлі не відповідає коду CPV, розгляньте можливість його заміни”.

Але це повідомлення виключно інформаційне і жодним чином не впливає на закупівлю. Класифікація кодів ДК є рекомендаційною і не завжди коректна. Наприклад, поточний ремонт це точно послуги, а код “45000000-7” “Будівельні роботи та поточний ремонт”, який можна обрати при проведенні закупівлі, відноситься до робіт.

Тож якщо замовник впевнений, що точно обрав вид предмета закупівлі і код ДК, то можна ігнорувати вищезазначене повідомленні і продовжувати закупівлю без будь-яких змін.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6