Запитання тижня – Чи можна розділити предмет закупівлі і укласти декілька прямих договорів, якщо відкриті торги з особливостями не відбулися (не було учасників)?

Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

Чи можна розділити предмет закупівлі і укласти декілька прямих договорів, якщо відкриті торги з особливостями не відбулися (не було учасників)?

Якщо відкриті торги не відбулися через відсутність учасників – це дає вам право укласти прямий договір. При цьому достатньо, щоб не відбулись вони лише один раз.

Водночас, при укладанні прямого договору предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені у тендерній документації до відкритих торгів. Тож якщо ви проводили відкриті торги одним лотом – ділити предмет закупівлі на декілька прямих договорів не можна.

Також сума прямого договору не може перевищувати очікувану вартість, що була і відкритих торгах.

Якщо запит ціни не відбувся через відсутність учасників, чи можна після цього укласти прямий договір?

Ні, така опція можлива тільки якщо не відбулись відкриті торги. Якщо ж не відбувся запит ціни, ви можете оголосити його ще раз, або спробувати провести закупівлю відкритими торгами з особливостями.

Підбірка корисних посилань

Зараз дуже актуальними є питання щодо звітування про виконання та щодо додаткових угод. На нашій навчальній платформі ProZakupki є розділ “Робота з договором”, в якому ви знайдете 4 матеріали про звітування та додаткові угоди. Там викладена як теоретична інформація, так і покрокова інструкція з детальним поясненням кожного кроку.

Також минулого тижня в нас був вебінар на тему “Все, що має знати замовник в кінці року”, переглянути який можна за посиланням.

Вітаємо вас з прийдешніми святами та до зустрічі у наступному році.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27
28
1
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2