Запитання тижня – Планування та проведення закупівель на 2023 рік

Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

Планування та проведення закупівель на 2023 рік

За великим рахунком Постанова 1178 повернула нам правила планування, які діяли і в кінці 2021. Давайте їх пригадаємо:

  • При плануванні необхідно враховувати річну потребу. Тобто ви не обмежуєтесь терміном дії воєнного стану, а визначаєте обсяги предмета закупівлі на весь 2023 рік.
  • Планування здійснюється на підставі наявної потреби (пункт 14 Постанови) незалежно від наявності фінансування чи його обсягів. Так, Бюджетний кодекс забороняє брати бюджетні зобов’язання без відповідних асигнувань. Але вносячи предмет закупівлі до річного плану, ви не берете на себе бюджетні зобов’язання. Ви просто показуєте в чому у вас є потреба. Завжди залишається можливість редагувати чи скасувати той чи інший рядок річного плану.
  • Жоден закон чи інший нормативно-правовий акт не містить заборони проводити закупівлі до прийняття Держбюджету або затвердження кошторису. Таким чином, розпочинати закупівлі на 2023 рік можна вже зараз. В проєкті договору необхідно прописати порядок виникнення договірних зобов’язань залежно від реального фінансування. Наприклад, ви можете включити пункт про взяття зобов’язань щодо сплати частини предмета закупівлі в межах тимчасового кошторису, а також пункт, що решта суми буде оплачена виключно за наявності коштів за постійним кошторисом. Також нагадуємо, що строк на  укладання договору може бути продовжений до 60 днів. Отже, ви можете, наприклад, визначити переможця в кінці грудня і, по суті, до кінця лютого матимете час, щоб підписати договір та зареєструвати його в Казначействі.
  • Також не забуваємо, що Постанова 1178 не виключає можливість продовжувати договори на 20%, як це було і в попередні роки. Для забезпечення невідкладних потреб на початку року ви можете скористатись таким продовженням, а основну закупівлю вже розпочинати після затвердження кошторису (тимчасового або постійного).

Якщо ви прийняли рішення проводити закупівлю вже, тоді в плані у відповідному полі необхідно вказувати 2023 рік:

Як проходить етап “Кваліфікація” у запиті ціни пропозиції (ЗЦП)

Всі постачальники, які можуть продавати через Prozorro Market, вже пройшли відповідну перевірку Адміністраторами каталогу (ДУ “Професійні закупівлі” та ДП “Медичні закупівлі України”). Тому учасники закупівлі подають тільки інформацію про товар.

Перевірка учасника на відповідність кваліфікаційним критеріям, вимогам статті 17 абощо замовником не проводиться. Тому коли системою визначений постачальник з найменшою ціною, спочатку у вас немає жодних кнопок для роботи з ним. Його пропозиція буде в статусі “Очікує рішення”:

В учасника буде 2 робочі дні, щоб підтвердити намір укласти договір. Ви, як замовник, нічого в даний період не робите. Якщо за два дні постачальник не підтвердив або самостійно з якихось причин відмовився – черга переходить до наступного.

Після підтвердження учасником наміру, статус його пропозиції змінюється на “Учасник погодився бути переможцем”. Все, що вам залишиться зробити – підписати договір та оприлюднити його в електронній системі.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27
28
1
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2