Запитання тижня – Про додаткові угоди у відкритих торгах з особливостями та ін.

Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

Додаткові угоди у відкритих торгах з особливостями

Підстави для укладання додаткових угод із ч. 5 ст. 41 ЗУ “Про публічні закупівлі” були дещо змінені і тепер прописані в п. 19 Постанови 1178. Саме цим пунктом треба керуватись, якщо укладаєте додаткову угоду до договору, який був підписаний в результаті проведення відкритих торгів з особливостями.

Як же змінились підстави для додаткових угод? Мабуть, найбільше покращення стосується зміни ціни за одиницю. Наразі ви не обмеженні 10%, як це було раніше. Тобто, якщо є документальне підтвердження, що ціна на ринку зросла, збільшити ціну можна хоч в два рази.

Також зараз немає обмежень і щодо частоти укладання таких додаткових угод (раніше можна було 1 раз на 90 днів).

Друга зміна – відтепер можна укладати додаткові угоди у зв’язку зі зміною системи оподаткування. Це дуже корисно, оскільки не рідко в процесі виконання договору постачальник переходить з однієї системи на іншу.

І остання відмінність – тепер можна коригувати суму договору при зміні середньозважених цін на електроенергію на ринку “на добу наперед”, якщо в договорі буде описаний порядок зміни його ціни.

А як щодо каталогу? Чи застосовуються для закупівель через Prozorro Market підстави для підписання додаткових угод із п. 19 Постанови 1178?

Раніше ми говорили, що договори, які укладаються в рамках закупівель через каталог, не є договорами в розумінні закону. Відповідно підстави для укладання додаткових угод законом не регулюються.

Тепер, коли в нас є Постанова 1178, правила дещо змінилися. Якщо очікувана вартість предмета закупівлі дорівнює чи перевищує 100 тисяч гривень і ви вирішили провести закупівлю шляхом запиту ціни, змінювати істотні умови договору можна буде тільки на тих підставах, які прописані в п. 19 Постанови.

Але зверніть увагу, якщо ви проводили запит ціни ще до цієї постанови, або ж ви вирішили скористатись запитом ціни для закупівель до 100 тисяч, тоді підстави для зміни істотних умов можуть бути і інші. Головне, щоб вони не суперечили Цивільному і Господарському кодексам і були прописані у вашому договорі.

Чи потрібно вказувати країну походження товару при звітуванні про виконання?

Для закупівель, які проводяться по Постанові 1178, такої вимоги немає. А як же бути, якщо закупівля була проведена раніше, наприклад, у січні? Для таких закупівель технічна можливість вказати країну походження також відсутня.

На Infobox Prozorro опубліковане відповідне роз’яснення. Але якщо ви все ж таки вважаєте за потрібне вказати країну походження, при звітуванні у вас є можливість додавати файл. Звіт про виконання договору у форматі PDF формується системою автоматично. Проте ви можете зробити свій власний звіт, вказати у ньому країні виробництва і завантажити його на майданчик при звітуванні.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1