Запитання тижня – Про “оборонних” замовників, закупівлі в Prozorro Market та звіти на суму менше ніж 50 тис. грн

Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

Чи потрібно публікувати звіти (закупівлі без використання електронної системи), якщо сума менше ніж 50 тисяч гривень?

Давайте спочатку проаналізуємо постанову 1178. Щодо вартісних меж, то в ній написані наступні пороги:

  • 100 тисяч для товарів і послуг (крім поточного ремонту)
  • 200 тисяч для поточного ремонту
  • 1,5 млн гривень для робіт.

Якщо замовник здійснив закупівлю поза системою на суму, що менше за ці пороги, постанова скеровує нас на прикінцеві положення ЗУ “Про публічні закупівлі”. В них зазначено, що замовник повинен опублікувати звіт протягом 10 робочих днів з моменту укладання договору, сума якого знаходиться в межах від 50 тисяч до вищевказаних порогів.

Таким чином, ні в постанові, ні в прикінцевих положеннях закону  не зазначено, що ж робити із закупівлями до 50 тисяч. Тому варто звернутись до інших норм закону (бо він чинний, просто уточнений особливостями з постанови 1178).

Інші норми – це статті 3 та 10, з яких випливає необхідність публікувати звіти по договорах до 50 тисяч протягом 3 робочих днів.

З усього вищесказаного можна зробити наступний висновок:

  • звіти по закупівлям до 50 тисяч треба публікувати протягом 3 робочих днів;
  • звіти по закупівлям від 50 тисяч і до порогів з постанови 1178 потрібно публікувати протягом 10 робочих днів.

Але на противагу цьому ми маємо позицію Міністерства економіки, що є Уповноваженим органом з публічних закупівель. Зокрема, на вебінарі було озвучено, що звітувати по закупівлям до 50 тисяч не потрібно.

В даній ситуації вам необхідно прийняти власне рішення щодо звітування до 50 тисяч. Проте, хочемо зауважити, що публікація звітів до 50 тисяч не може вважатися порушенням, навіть якщо це не вимагається законодавством.

Чи можуть зараз “обороні” замовники працювати на майданчику?

З березня місяця, на вимогу Міністерства оборони України інформація, яку публікували “оборонні” замовники в електронній системі, була прихована. Також в таких замовників зникла можливість публікувати нову інформацію. Постановою 1178 були внесені зміни в постанову 169. Остання тепер стосується тільки “оборонних” замовників і передбачає для них можливість здійснювати поза системою всі закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення.

Якщо сума таких закупівель від 50 тисяч гривень – потрібно буде опублікувати звіт про укладений договір. Часу на публікацію дається багато. Кінцевий термін – не пізніше ніж через 70 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Разом з тим, якщо ви наразі не маєте доступу для публікації закупівель, але хочете цей доступ отримати, ви можете звернутися з офіційним листом до Адміністратора системи ДП “ПРОЗОРРО”.

На які суми можна здійснювати закупівлі в електронному каталозі Prozorro Market?

В Prozorro Market можна купувати виключно товари. Тому звертаємось до вартісних меж (порогів), які передбачені постановою 1178 для товарів. Це 100 тисяч гривень. Якщо сума вашої закупівлі менша за 100 тисяч – ви можете самостійно обрати метод проведення: кошик або запит ціни пропозиції (ЗЦП).

Якщо ж сума дорівнює чи перевищує 100 тисяч – це буде виключно ЗЦП. Також звертаємо вашу увагу, що запит ціни є повною альтернативою відкритим торгам з особливостями. А тому верхньої вартісної межі для ЗЦП, як і для відкритих торгів, немає. Це може бути 100 тисяч, а може і 100 мільйонів.

Як проводити ЗЦП ви можете дізнатись за посиланням. 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1