Запитання тижня – Як звітувати про виконання договорів?

Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

Як звітувати про виконання договорів?

У 2022 році замовники проводили закупівлі відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” та постанов №169, № 1178, № 1275. Розглянемо як звітувати про виконання договорів у кожному випадку.

ЗУ “Про публічні закупівлі”. Якщо замовник проводив закупівлі відповідно до Закону, тоді не потрібно звітувати по договорах у таких закупівлях:

  • без використання електронної системи (крім закупівель по протидії поширенню COVID-19 відповідно до п.3 (1) прикінцевих положень Закону); 
  • через Prozorro Market;
  • спрощених закупівлях (річна потреба до 50 тис. грн, які проводилися відповідно до наказу ДП “Прозорро” № 10).

У всіх інших випадках звітувати про виконання потрібно протягом 20 робочих днів з моменту виконання сторонами договору, закінчення строку дії договору (за умови виконання зобов’язань сторонами) чи розірвання договору (ст. 10 Закону).

Постанова № 169. Звітувати про виконання договорів по всім видам закупівель потреби немає, бо вони не являються договорами про закупівлю у розумінні Закону.

Постанова № 1178. Звітуємо по договорах укладених за результатами відкритих торгів з особливостями, запиту ціни пропозиції (річна потреба від 100 тис. грн), відбору за рамковою угодою та прямими договорами (відповідно до п. 13 Особливостей, наприклад, у разі нагальної потреби або коли відкриті торги з особливостями не відбулися через відсутність учасників) протягом 20 робочих днів. По всім іншим видам закупівель звітувати про виконання договору потреби немає.

Постанова № 1275. Замовники у сфері оборони відповідно до постанови № 1275 працюють поза системою. Тому про звітування по виконанню таких договорів мова не йде.

Важливо! Якщо товар, що закуповувався, підпадає під локалізацію, то при публікації звіту про виконання договору замовнику необхідно опублікувати фактичну калькуляцію собівартості товару.

І другий важливий нюанс. Відповідно до Постанови № 1178 при звітуванні про виконання договору не вказується країна походження товару відповідно до кожної номенклатурної позиції. В системі дану інформацію замовник вказати не зможе, відповідне поле відсутнє у всіх закупівлях. За бажанням замовник може сформувати текстовий файл та підвантажити його в систему під час звітування про виконання чи розірвання договору, якщо такий договір укладався відповідно до ЗУ “Про публічні закупівлі”.  

Чи відбудеться запит ціни пропозиції, якщо пропозицію подав лише один учасник?

Якщо в запиті ціни пропозиції було подано лише одну пропозицію, то такий запит ціни вважається таким, що відбувся. Якщо постачальник протягом двох робочих днів підтверджує свою пропозицію в системі і замовника влаштовує дана пропозиція, тоді необхідно підписати договір та опублікувати його в системі не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня отримання від переможця відбору повідомлення щодо наміру укласти договір про закупівлю.

Якщо ж постачальник не підтвердив свою пропозицію, то закупівля переходить у статус “Закупівля не відбулася” і замовнику необхідно буде проводити закупівлю повторно або провести відкриті торги з особливостями відповідно до п. 12 Особливостей (постанова КМУ № 1178).    

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5