Запитання тижня – Які документи та в які терміни варто вимагати у переможця по ст. 17?

Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

Які документи та в які терміни варто вимагати у переможця по ст. 17?

Відповідно до постанови № 1178 учасник, якого визнано переможцем закупівлі (відкриті торги з особливостями) має 4 дні, щоб підвантажити документи, які підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 3, 5, 6 і 12 ч.1 та ч.2 статті 17 Закону (пункт 44 Особливостей).

Замовник не вимагає від переможця підтвердження інформації, що міститься у відкритому доступі (крім випадків, коли доступ обмежено на момент оголошення закупівлі). Учасники можуть оформлювати довідки заздалегідь, щоб встигнути у визначені строки (довідка повинна бути чинною на момент її подання).

Замовникам у тендерній документації варто чітко прописувати терміни подання, свої вимоги та необхідні документи для завантаження переможцем, щоб полегшити роботу собі та учасникам. Якщо документи переможця не підвантажені вчасно, замовник відхиляє таку пропозицію.

Як застосовувати ст. 16 Закону при оголошенні відкритих торгів з особливостями?

При закупівлі товару замовник може не застосовувати до учасників кваліфікаційні критерії по ст. 16 Закону. При закупівлі послуг чи робіт замовник повинен передбачити один або декілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до ст. 16 Закону. І перевірити пропозицію учасника на відповідність цим кваліфікаційним критеріям.

Якщо необхідно закупити тверде паливо, бензин, дизельне пальне, природний газ, газ скраплений для автомобільного транспорту чи для комунально-побутового споживання та промислових цілей, електричну енергію, то вимагати наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, а також працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід замовник не може (п.29 Особливостей). Інші два критерії можна застосовувати за бажанням.

Для підтвердження своєї відповідності кваліфікаційним критеріям (наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників) учасник може залучити спроможності субпідрядників/співвиконавців.

Чи застосовувати ступінь локалізації при закупівлях через запит ціни пропозиції?

Якщо вартість предмета закупівлі дорівнює чи перевищує 200 тис. грн., то замовник повинен враховувати ступінь локалізації при проведенні закупівлі (ч.6 (1) прикінцевих та перехідних положень ЗУ “Про публічні закупівлі”). Ця ж вимога стосується і закупівель через Запит ціни пропозиції (ЗЦП) у Прозорро маркет.

Але є один нюанс: для того, щоб провести закупівлю максимально якісно та не порушуючи законодавство, замовник повинен прописати дану вимогу для постачальника. Так як документація в ЗЦП не передбачена, радимо внести цю інформацію у поле “Умови постачання та інші примітки”.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (1)

  • Василь
    21 Листопада 2022, 09:59

    “Учасник процедури закупівлі підтверджує відсутність підстав, зазначених в абзаці першому цього пункту, шляхом самостійного декларування відсутності таких підстав в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції.” (п.44 Особливостей, 4 абзац). Підскажіть, будь ласка, що розуміється під “шляхом самостійного декларування”? В тендерній документації, що має вимагатися від учасника?

    Відповісти

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1