Зміни до Постанови № 169: короткий огляд

З початком війни на території нашої держави закупівельна сфера зазнає неабияких змін. Завданням фахівців системи Prozorro залишається допомога замовникам та постачальникам адаптуватися до новацій та налагодити безперебійний закупівельний процес. Давайте розглянемо останні зміни щодо врегулювання роботи державних замовників під час воєнного стану.

Питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану регулює Постанова Кабінету Міністрів України № 169. Від моменту введення воєнного стану до постанови неодноразово вносились зміни, які так чи інакше впливали на алгоритм роботи державних замовників. 

Отож останні зміни, внесені Постановою № 437 від 12 квітня 2022 року, передбачають новий процес роботи із закупівлями, вартість яких менш як 50 тис. грн., та умови застосування ч. 3 ст. 631 Цивільного Кодексу України (далі ЦКУ). 

Закупівлі до 50 тис. грн в системі Prozorro

З 14 квітня згідно змін державні замовники самостійно визначають, яким способом проводити закупівлі сумою до 50 тис. грн. Це можуть бути закупівлі без використання електронної системи, а також закупівлі в електронній системі допорогові закупівлі або замовлення в Prozorro Market. 

Важливою новацією постанови є те, що такі закупівлі без використання електронної системи не включаються до річного плану та згідно них в Prozorro не потрібно публікувати звіт про договір. Отож якщо сума закупівлі протягом воєнного стану не перевищує 50 тис. грн, то відображати будь-яку інформацію на майданчику не потрібно. Водночас допорогові закупівлі та замовлення в каталозі вносяться до річного плану закупівель який публікується в системі згідно ст. 4 ЗУ “Про публічні закупівлі”. 

Не забуваємо, що за Постановою № 169 замовник повинен затверджувати перелік товарів, робіт і послуг, які необхідно закуповувати. До цього переліку ми радимо вносити винятково ті закупівлі, проведення яких є невідкладним під час воєнного стану. Всі нетермінові закупівлі варто відтермінувати на мирний час. 

Відносини по договору згідно ст. 631 Цивільного Кодексу України (ЦКУ)

Під час роботи із закупівлями від замовників неодноразово були запити щодо правовідносин згідно договору, а саме правомірності використання ч. 3 ст. 631 ЦКУ. Відтак Постанову № 169 було доповнено та врегульовано дане питання.

Тепер змінами чітко визначено, що у разі проведення закупівель згідно Постанови № 169 умови договору можуть застосовуватися до відносин, що виникли між сторонами до набрання чинності цією постановою виключно у разі:

  • якщо на момент набрання чинності постанови у замовника були наявні умови для застосування переговорної процедури закупівлі, визначені п. 2, 4, 5 ч. 2 ст. 40 ЗУ “Про публічні закупівлі” або 
  • наявні умови для не застосування порядку проведення спрощених закупівель, визначені п. 2, 4, 5 ч. 7 ст. 3 ЗУ “Про публічні закупівлі”. 

Мова йде про договори про закупівлю товарів, робіт чи послуг, що можуть бути надані (поставлені/виконані) виключно певним суб’єктом господарювання за відсутності при цьому альтернативи.

А також це стосується договорів, після укладення яких у замовника виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника або ж необхідність у постачанні додаткового обсягу товару у того самого постачальника якщо в разі зміни постачальника замовник був би вимушений придбати товар з іншими технічними характеристиками, що призвело б до виникнення несумісності, пов’язаної з експлуатацією і технічним обслуговуванням.

Ріта Кучер, фахівчиня відділу розвитку державних закупівель майданчика Zakupki.PromРіта Кучер, фахівчиня відділу розвитку державних закупівель майданчика Zakupki.Prom

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі закриті для цієї сторінки.

Календар заходів

Червень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2